На сьогоднішній день дуже популярними є набори для дитячої творчості. Завдяки сучасним технологіям та розробкам кожна дитина може відчути себе вченим, археологом, дизайнером, художником.
І перелік професій, з якими може ознайомитись малюк за допомогою сучасних наборів для творчості, можна продовжити до нескінченності. Головне завдання батьків – розібратися в цьому достатку пропозицій і дати дитині саме те, що їй найбільше підходить.
Товари для творчості – не тільки для гри
Всі товари та іграшки для творчості призначені не тільки для гри. Насамперед вони покликані розвивати творчий потенціал дитини. За словами психологів, з умінням творити людина не народжується. Це дуже важлива навичка, яку потрібно розвивати протягом усього життя та починати необхідно саме у дитячому віці.
Звичайні іграшки дозволяють дитині змоделювати реальність для гри та прожити у цьому світі деякий час. Але при цьому жодних креативних ідей та нових навичок звичайні іграшки не дають. Зовсім інша справа із наборами для творчості. З їхньою допомогою дитина навчиться виявляти фантазію, креативити, творити прекрасне!
Який набір вибрати юному фантазеру?
Набори для творчості можна умовно поділити на кілька категорій:
- живопис. Набори для творчості з живопису – це картини за номерами, розмальовки по тканині, гравюри, карбування, алмазні мозаїки, водні розмальовки і навіть ебру – малювання на воді. Як правило, у таких наборах є все необхідне для роботи. Потрібно просто вибрати те, що найбільше подобається дитині. За допомогою таких наборів малюк створить власний шедевр. У процесі роботи у нього виробиться художній смак, а також відчуття кольору та світла.
- скульптура. До таких комплектів дитячої творчості можна віднести набори з ліплення зі звичайного пластиліну, з полімерної глини, з повітряного пластиліну. Також сюди можна віднести набори зі створення фігур з гіпсу: спочатку дитина готує рідку масу з гіпсу, заливає форми, чекає, поки гіпс висохне, дістає застиглі фігури з форм і розфарбовує акриловими фарбами. Набори ліплення допомагають малюкові розвинути дрібну моторику пальців, тактильні відчуття, виробити просторову уяву, а також почуття форми і матеріалу.
- рекоділля. До таких наборів для творчості належать вишивка (бісером, нитками), малювання нитками муліне — ниткографія, ізонити, ниткова графіка — стрінг арт, килимова вишивка, миловаріння, виготовлення предметів декору (скриньок, вази) та аксесуарів (сумочок, рюкзак) , пеналів, браслетів).
На що звернути увагу, вибираючи набір для творчості?
Вибираючи набір для творчості, обов’язково зважайте на вік дитини. Як правило, більшість комплектів розрахована на вік від трьох років. Малюкам віком від року можна придбати водні розмальовки, пальчикові фарби для малювання на полотні, набори для ліплення без дрібних деталей.
Обов’язково вибирайте той набір, який буде цікавим малюкові. Наприклад, якщо дитина любить малювати – запропонуйте їй розмальовку по тканині чи розмальовку гіпсових фігур. Малюкові має бути цікаво те, що він робить, інакше нічого хорошого з такого проведення часу не вийде.
Також будьте готові до того, що вам доведеться посидіти з дитиною та разом із нею покреативити.