Новини Одеси та Одеської області

«Разом ми — Європа»: як ЄС допомагає Україні та українцям

«Разом ми — Європа»: як ЄС допомагає Україні та українцям

Мільйони людей, які стали біженцями, та сотні тисяч тих, хто їх прийняли, потребували допомоги як в Україні, так і в країнах Єропи. З першого дня повномасштабного російського вторгнення, з 24 лютого 2022 року, ЄС підтримує їх. Про такі приклади ми розповімо сьогодні.

З першого дня повномасштабного російського вторгнення, з 24 лютого 2022 року, ЄС підтримує Україну. Від початку російської агресії країни-члени та фінансові установи ЄС мобілізували понад 19 мільярдів євро фінансової, гуманітарної, надзвичайної та бюджетної підтримки для України, а наразі готується пакет додаткової макрофінансової допомоги на суму до 3 мільярдів євро.

Допомога скеровується на гуманітарні цілі, заходи цивільного захисту, макрофінансові потреби та на безпекову сферу. Гуманітарна допомога — мабуть, найбільш зрозуміла і відчутна у реальному часі для людей. І для тих, хто змушений покинути свій дім через війну, і для тих, хто залишився, але потерпає від браку елементарних речей, продуктів, води. Ніхто, певно, не міг передбачити, що ці потреби будуть такими великими і виникнуть одночасно чи не в усіх регіонах України — як мало хто думав, що росія у ХХІ столітті, в центрі Європи, розпочне таку масштабну та антилюдську війну на знищення. Мільйони людей, які стали біженцями, та сотні тисяч тих, хто їх прийняли, потребували допомоги як в Україні, так і в країнах ЄС. Про такі приклади ми розповімо сьогодні.

Цифри та факти

Одразу після початку широкомасштабного вторгнення 24 лютого Європейський Союз невідкладно ухвалив рішення про скерування 335 мільйонів євро на програми гуманітарної допомоги в Україні, які реалізують партнери на місцях. Це і міжнародні організації та партнерські проекти, а також громадські організації.

Разом з тим 66200 тонн натуральної допомоги на суму 425 мільйонів євро доправлено в Україну через Механізм цивільного захисту ЄС, включаючи медичне та спеціалізоване обладнання на суму понад 24 мільйони євро, 330 мільйонів євро — для задоволення безпосередніх потреб внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку незалежних ЗМІ та громадянського суспільства.

Проекти ЄС, які діяли в Україні до 24 лютого, скерували свої кошти — а це 185 мільйонів євро — на покриття найнагальніших потреб українців на місцях. Також через вже згаданий Механізм цивільного захисту ЄС проведено понад 1000 медичних евакуацій українських пацієнтів*.

Люди, які рятуються від війни в Україні, можуть отримати тимчасовий захист у будь-якій країні ЄС, включаючи дозвіл на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей. Нещодавно термін дії тимчасового захисту для тих, хто рятується від війни в країнах ЄС, подовжено ще на рік.

Така синергія дозволяє полегшити ситуацію біженців та створити для них гідні умови для життя, роботи, навчання. Для цього ЄС скеровує фінанси та ресурси, допомагаючи постійно і повсюдно.

Тонни гуманітарної допомоги

Через Механізм цивільного захисту ЄС координує доставку гуманітарної допомоги в Україну. Пропозиції надійшли від усіх 27 держав ЄС, а також Норвегії, Туреччини та Північної Македонії. Це найбільший випадок залучення Механізму у його історії. Допомога включає понад 80 мільйонів предметів першої необхідності. Біженцям передаються ліки, намети, спальні мішки та ковдри, паливо, генератори та водяні насоси, машини швидкої допомоги та польові кухні.

Продовольча допомога – одна із найрозповсюдженніших

Інна та Петро — переселенці з Краматорська Донецької області. Пенсіонерам будь-яка підтримка буде доречна. Тому вони, безперечно, зраділи, отримавши в Одесі допомогу від Євросоюзу. Борошно, крупи, консерви, олія, солодощі та побутова хімія — все це суттєво допомогло обживатися на новому місці. Пара розповідає, що їм пропонували також взяти постільну білизну та посуд, але ці речі сім’ї вдалося привезти із собою. Іншим — потрібніше.

Так, лише до Одеси влітку прибувало до 900 тонн гумдопомоги. Її розподіляли в тому числі через Координаційний гуманітарний штаб Одеської області. Це — теплі речі та продуктові набори переселенцям, людям похилого віку, інвалідам та соціально незахищеним родинам.

Матті Маасікас, Посол, голова Представництва ЄС в Україні:

Нещодавно Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виїхала в Україну, щоб передати чітке повідомлення — ЄС з Україною. Допоки це необхідно. Наша мета — допомогти Україні перемогти у цій війні. Україна воює, отримуючи великі постачання від західних партнерів. Однак це все, в першу чергу, на плечах українських воїнів та волонтерів. Тому Україна має самостійно визначати, за яких обставин може закінчитися ця війна.

Це підтримується в ЄС. Ми визнаємо ваше право вирішувати, що таке перемога, коли вона є, чи будуть перемовини — це все в руках українців».

Як ЄС допомагає українським біженцям?

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, понад 7,5 мільйона українців були зареєстровані на території Європи від початку повномасштабного вторгнення. 4 березня Рада Європейського Союзу ухвалила Директиву про тимчасовий захист, щоб забезпечити швидку й ефективну допомогу людям, які тікають від війни. Згідно з Директивою українці зможуть проживати, вчитися, працювати й отримувати медичну допомогу у країнах ЄС. Мільйони людей вже користуються цими можливостями.

Наприклад, Вікторія, 26-річна одеситка, яка, не в змозі винести завивання сирен, була змушена залишити місто та країну та перебратися до Німеччини.

— У Німеччині є колосальна підтримка українців. Якщо тобі ніде жити і немає роботи, то ти йдеш до фахівців, де тебе реєструють, годують, консультують і за бажанням відправляють до тимчасового табору для біженців. Наразі ми отримуємо соцвиплату у розмірі 400 євро на людину. Фінансову допомогу виплачуватимуть півроку, після чого потрібно подати заявку на її продовження. Також допомагають сплатити знімне житло та курси німецької мови — коштують вони 200 євро на місяць і йдуть півроку, — розповіла біженка з Одеси.

Вікторія, 26-річна одеситка, була змушена залишити місто і країну та перебратися до Німеччини.

Поділилась враженнями і мати двох дітей Катерина Горобець з Борисполя, котра разом із дітьми втекла від війни до Польщі:

— Польща виплачує 300 злотих одноразової допомоги на кожного українця, який приїхав після 24 лютого, та по 500 злотих щомісяця на кожну дитину. Дітей приймають до шкіл та садочків без проблем. Організовують додаткові уроки польської, щоб діти не відставали за програмою. А ще нас безкоштовно лікують за програмою PESEL.

Катерина Горобець з Борисполя разом із дітьми втекла від війни до Польщі.

Одеситка Альбіна після початку війни в Україні разом зі своїми рідними перебралася до Гамбургу. Вона також отримує повну соціальну підтримку відповідно до Директиви ЄС.

— Отримуємо виплату 330 євро на особу, маємо право на безкоштовний проїзд, допомагають з одягом, засобами гігієни, продуктами та ліками. Довелося зробити страховку, пройти обов’язкову флюорографію, відкрити рахунок у банку, прописатися та знайти школу для брата, — розповіла Альбіна.

Альбіна з Одеси після початку війни в Україні разом із рідними перебралася до Гамбургу у Німеччині

* Дані станом на 27.09.2022.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції