Бізнесмени, керівники прагнуть через фото не лише піднести себе, а й донести певну думку. Таким чином знімки презентують людину, її сферу діяльності та таємний посил. Це головне завдання при створенні справді професійного портфоліо.
Коли йдеться про ділову фотосесію більшість людей уявляють суворий чорний костюм, темний фон та кам’яні обличчя. У наш час підхід до іміджевих фотографій контрастно змінився, що наочно демонструє у своєму портфоліо продакшн-студія InLight PRODUCTION.
Навіщо потрібна ділова фотосесія
Зйомка у діловому стилі відіграє ключову роль у створенні професійного іміджу та зміцнення бренду. На практиці професійна ділова фотосесія має багато цілей:
- Перше враження. Якісні фотографії можуть бути першим кроком у залученні клієнтів, партнерів чи роботодавців.
- Довіра. Добре виконані знімки допомагають встановити емоційний контакт з аудиторією.
- Особистий бренд. Фотосесія допоможе виділити вас із загальної маси, підкреслити унікальність та передати індивідуальність.
- Маркетинг. Отримані знімки можна використовувати для просування соціальних мереж, виробництва рекламних банерів або оголошень. Часто на основі такого контенту складаються буклети та презентації.
Головне чітко визначитись з метою та повідомити про це фотографа, що дозволить досягти бажаного результату.
Від чого залежить успіх ділової фотосесії
Щоб знімки вийшли справді якісними та передали певний посил, потрібно провести грамотну підготовку. Важливо звернути увагу на такі моменти:
- Локація. Щоб задати атмосферу та тематику, важливо продумати місце проведення зйомки. Відмінним рішенням для ділових знімків буде робочий кабінет, конференц-зал або офісний простір. Останніми роками для виробничої сфери актуальними стають фото на фоні сучасного устаткування.
- Композиція. Важливо приділити увагу деталям, які надають глибини, виразності та створюють певний акцент. Це можна досягти за допомогою гри світла, використання декору або додаткових аксесуарів. Важливо забезпечити мінімалістичний підхід, уникнувши перевантаження кадру елементами, що дозволить зберегти гармонію та баланс.
- Позування. Більшість людей не знають, як правильно подати себе на фото. У цьому плані головне не перегравати та бути максимально природним. Тільки при повному комфорті перед камерою можна підкреслити свою впевненість, професіоналізм та елегантність. Як правильно повернути голову, виставити ногу або руку допоможе сам фотограф, головне довіритись майстру.
Всі ці три складові повинні відповідати сфері діяльності людини, підкреслювати її професіоналізм та показувати у кращому світлі.
Рекомендації щодо гардероба
Важливий момент кожної фотосесії – підбір одягу, який зміг би підкреслити діловий стиль, індивідуальність та серйозність фахівця. Стилісти виділили кілька безпрограшних образів для чоловіків, у яких потрібно дотримуватися таких правил:
тон сорочки завжди повинен бути світлішим від піджака;
- краватка – темніше сорочки;
- варто обирати спокійні та холодні кольори;
- доречні аксесуари: телефон, годинник та запонки;
- осадка костюма має бути ідеальною.
У підготовці жіночого гардероба потрібно керуватися такими порадами:
- сорочка або кофта коричневого, білого, чорного або блакитного кольору без яскравих декорів;
- спідниця в стилі олівець трохи довша за коліно в темних тонах, укорочені варіанти недоречні;
- штани – класичні, чітко підібрані по фігурі.
Чоловікам та жінкам варто віддати перевагу якісним матеріалам, які чудово тримають форму: твід або шерсть.
Всі ці рекомендації та поради щодо підготовки до фотосесії дозволять досягти бажаного результату. При цьому не варто забувати, що важливим моментом успіху є професіоналізм фотографа. Через це краще звертатися за допомогою до вузькоспеціалізованих компаній, які пропонують комплексне обслуговування.
*на правах реклами