Тисячі українських сімей проживають зараз період турбулентності. Навколо дуже багато хаосу, і впорядкувати його непросто: недостатньо сил, знань, часу, інколи ж це непосильне завдання, оскільки сім’я знаходиться поза зоною власного контролю. Війна привела багато родин до вимушеного рішення на якийсь час розлучитися. І найскладніше питання в моменті: «Як довго ми житимемо в розлуці?». Спочатку багатьом здавалося, що від'їзд триватиме максимум кілька місяців, а тепер – скільки календарів ви змінили з лютого 2022 року? Про проблеми, способи їх вирішення розповіла Ірина Ємельянова, практикуючий гештальт-терапевт.
Багато туги, болю, невизначеності… А ще – величезна кількість викликів, адже треба вчитися жити по-новому, без звичної участі партнера. Однак важливо також помітити і ресурс, який можна черпати у взаєминах, тому що в період глобальних змін вони можуть стати захистом від зовнішніх тривог та загроз.
Коли пара, навіть на відстані, прагне зберегти сім’ю і свою цілісність, дуже важливо знайти нові опори, які будуть доречними в обставинах, що змінилися.
Ірина Ємельянова підкреслює: може здатися, що стосунки, які знаходяться на початковому етапі розвитку, найвразливіші. Проте практика свідчить, що це не так. Саме стосунки, які зародилися нещодавно, мають високі шанси на збереження та зміцнення згодом. Їхня сила – у свіжості почуттів, сильному тяжінні, незадоволеному поки що інтересі. Люди продовжують прагнути одне до одного, і за першої нагоди партнер, який поїхав, повертається.
– Також менш схильні до руйнування давні, зрілі шлюби, в яких партнери вже прожили різні кризи і відчувають впевненість як у собі, так і в партнері, – каже гештальт-терапевт. – Такі союзи стійкі, а розлука може сприйматися як один із тимчасових етапів, який слід пройти, прожити та усвідомити новий досвід, щоб цінність побудованих стосунків примножилася. У таких парах партнери дуже дорожать своїми почуттями, готові вкладатися у взаємини та розвивати їх.
На питання, який термін критичний для стосунків, немає конкретної відповіді. Стосунки «на віддаленні» – це не той формат, який більшість пар обирають добровільно.
– Критична точка може настати як за пів року, так і за три. Якщо партнери втрачають комунікацію, близькість, дедалі більше віддаляються емоційно, відновити взаємини згодом може стати складним завданням. Водночас підтримуючи одне одного, наповнюючи спілкування теплом, ніжністю, надією на розвиток у парі, можна досягти у взаєминах розуміння та гармонії.
За словами фахівця, кохання, що виникло одного разу і ніжно вирощене у стосунках, не зникне, якщо справа лише у відстані. Двом людям, які люблять одне одного, важливо пам’ятати, що сотні кілометрів не завжди будуть розділяти їх, і час, коли коханого чи кохану знову можна буде міцно обійняти, точно настане.
– Однак згодом в процесі життя в різних країнах або на різних континентах люди набувають нових звичок, досвіду і вчаться існувати в іншій реальності. І тому у стосунки вони так чи інакше повертаються іншими. Найкраща можливість дізнатися, чи ти можеш довіряти людині, – довіритися їй.
Щоб уберегти любов від агресивного зовнішнього світу, від обставин, через які пара змушена жити в розлуці, варто звертати увагу на такі прості, але значущі моменти:
Так-так, навіть віртуальний секс – це про ваші стосунки та довіру, підкреслює Ірина Ємельянова.
– Пристрасті потрібно дати місце. Домовляйтеся про те, як проходитимуть ваші онлайн-зустрічі: по відеодзвінку через програми або в месенджерах. Як додаток можна придбати секс-іграшки на дистанційному управлінні й використовувати їх під час дзвінка. Партнерам важливо обговорити цю делікатну тему та вирішити, що для кожного з них припустимо і який вид віртуального сексу підходить обом. Окремий пункт для обговорення – створення відвертих фото та відео й те, як саме партнери обмінюватимуться ними та де зберігатимуть. Про цифрову безпеку слід подумати заздалегідь. Так, звичайно, віртуальний секс не може замінити фізичну близькість, але він точно допоможе зберегти пристрасть, додасть пікантності та гостроти у ваші стосунки на відстані.
Як свідчить практика, діти сумують та страждають, коли близької людини немає поруч, хоча іноді не подають вигляду. Вони намагаються всім довкола показати, які вони дорослі та сильні та як добре справляються. Насправді ж вони відчувають глибокі почуття, але не завжди можуть усвідомити їх і озвучити.
– Тому, мабуть, найважливішим для батька, який мешкає далеко, є збереження присутності в житті дитини. Так, фізично мама чи тато не поруч, але емоційний контакт постійно підтримується. Дитині важливо знати, що і мама, і тато навіть на відстані завжди пам’ятають про неї і чекають на зустріч. Присутність можна зберігати різними способами, наприклад, дзвонити по відеозв’язку.
Терапевт Ірина Ємельянова радить:
Читайте також:
Сьогодні, у неділю, 27 липня 2025 року, через планові ремонтні роботи на електромережах, частину Одеси… Read More
Корейські інвестори будують в Одесі сучасний сміттєспалювальний завод, який вироблятиме електроенергію та тепло. Об'єкт розташують… Read More
Чорне море в Одесі та області прогрілося достатньо й температура досягла комфортних меж у +22…+23 °C.… Read More
Доброго ранку, любі друзі! Неділя — ідеальний день для відпочинку й сміху. Зустрічайте нашу нову… Read More
У неділю, 27 липня, прогнозується магнітна буря, яка може вплинути на здоров'я метеозалежних людей, тож… Read More
Напівакустична гітара — це різновид електрогітари з порожнистим або напівпорожнистим корпусом, яка має магнітні звукознімачі… Read More