Новини Одеси та Одеської області

Підключаємо генератор правильно: поради та застереження

Підключаємо генератор правильно: поради та застереження

Не виключено, що наступної зими рашистські агресори знову спробують атакувати нашу енергетичну інфраструктуру. І багато хто вже почав встановлювати у своїх будинках генератори. Але чи всі знають, як зробити це правильно та безпечно?

Як розповіли в Державній інспекції енергетичного нагляду, підключення електростанції – відповідальний процес і, якщо неправильно виконати електромонтаж, це не тільки може спричинити вихід з ладу обладнання та домашньої електропроводки, а й створити загрозу власній безпеці, людям навколо і свійським тваринам.

Як правильно користуватися генератором

Будь-яка електростанція є об’єктом підвищеної небезпеки і вимагає дотримання належних умов експлуатації, тому завжди слід пам’ятати загальні вимоги:

  • інструкція від виробника з експлуатації електростанції є обов’язковою для виконання;
  • генератори не можна використовувати в багатоквартирних будинках (навіть на балконі);
  • електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більше одного метра;
  • генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від атмосферних опадів та підтоплень, якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів можна отримати ураження струмом;
  • перед заправкою електростанції їй потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та викликати пожежу та травмувати людину, яка здійснює її обслуговування;
  • забороняється зберігати запас бензину поруч із генератором.

Безпечне підключення генератора: найпростіший спосіб

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити електроприлади, які потрібні.

Якщо необхідно підключити генератор до всієї будівлі, перед цим необхідно від’єднати будинок від зовнішніх електромереж, тобто вимкнути автомати на вступному щитку або викрутити плавкі запобіжники (пробки).

Якщо не виконати цю умову під час роботи генератора на внутрішню мережу, зовнішнє електропостачання може бути відновлено без попередження, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків.

Але якщо в будинку (дачі) часто відключають світло, у Держінспекції енергонагляду рекомендують підключити електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного вмикання резерву (АВР). Це повинно виконуватись виключно за інструкцією виробника. Рубильник або АВР повинен перебувати у схемі мережі будівлі після лічильника та вступного автоматичного вимикача.

Як підключати генератор

Настійно рекомендується, щоб роботи з підключення електростанції до мереж будівлі виконували фахівці.

Також при встановленні генератора забороняється здійснювати підключення електростанції до мережі будівлі, якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну спроможність розетки (зазвичай вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто підключити електростанцію до найближчої розетки в будівлі, попередньо відключивши автомати на вступному щитку або викрутивши плавкі запобіжники, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).

Якщо ж електростанція має велику потужність, підключати її до звичайної побутової розетки заборонено, оскільки це може призвести до нагрівання контактних з’єднань і пошкодження ізоляції. Як наслідок, можливе коротке замикання в електропроводці та виникнення пожежі.

Читайте також: Як перетворити пральну машину на холодильник, якщо відключили світло

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції