Прогнозоване подорожчання тарифів на комунальні послуги, про яке говорили протягом багатьох місяців – станеться вже цього літа. Тарифи зростуть одразу за двома позиціями: на воду та на електроенергію. Нові ціни запровадили уже з 1 червня. Обидва подорожчання, кажуть у НКРЕКП, є економічно обґрунтованими, а підвищення платні за світло – ще й допоможе відновити виснажену російськими обстрілами енергетичну інфраструктуру. На скільки більше доведеться платити за комірне – розбирались у Центрі громадського моніторингу та контролю.
Світло подорожчає
Від 1 червня в Україні зростає тариф на електроенергію для населення. У Кабміні вирішили підняти ціну до 2,64 грн/Кв-год.
За словами Міністра енергетики Германа Галущенка, підвищення обумовлене необхідністю відбудовувати енергосистему після численних російських обстрілів.
«Якби ми не ухвалили це рішення, то наступної зими ми були б без світла. Це рішення дасть нам можливість забезпечити стабільність роботи енергосистеми. На жаль, ми досі маємо втрачені суттєві потужності в генерації. Ми виходимо зі сценарію сьогодення до наступного опалювального сезону», – сказав міністр.
За словами Галущенка, такий тариф є компромісним. Оскільки від початку НКРЕКП запропонувала підняти тариф удвічі – до 2,88 грн.
Крім того, другого етапу підвищення тарифу на електроенергію поки що не передбачається, хоча раніше й говорили про необхідність підвищення цін до ринкового рівня (близько 6 грн за кіловат). Збережеться і нічний тариф на електроенергію, що становить 50% від базової вартості.
Тариф на воду зросте на 30%
Тариф на воду в Україні не зростав із кінця 2021 року. Зрештою, підвищення в НКРЕКП запланували також на 1 червня. Суми у платіжках можуть зрости на 30% у великих містах. Підвищення цін пояснюють тим, що у невеликих містах вода постійно дорожчає, в той час, як у великих містах усе без змін.
Тарифи встановлюють окремо для кожного водоканалу, тому вони різняться залежно від регіону. Причому вони залежать не лише від обсягів споживання, а й від кількості абонентів (що більше – тим дешевше), а також від джерел водопостачання та стану інфраструктури.
Вартість газу залишається незмінною
На час воєнного стану та ще 6 місяців після нього в Україні діє «тарифний мораторій». У цей період ціни на природній газ, тепло та гарячу воду для населення не підлягають підвищенню.
Публікацію надано Центром громадського моніторингу та контролю
Премьер значит врал украинцам, что не будет повышать цены на коммунальные услуги на время войны.Это только “цветочки”, “ягодки” будут ошеломляющие.
Это ужас, я на инвалидной пенсии 2093 грн, после онкологии. посчитала даже не хватит квартиру оплатить, даже с субсидией. Они не инвалидные пенсии ни субсидии не повышают. А мне ещё лекарства покупать, которые тоже с каждой поставкой дороже. Про еду уже промолчу. Интересно где те миллионы долларов, которые выделялись западом на восстановление енергосистемы Украины?