Новини Одеси та Одеської області

Одеська виставка карикатур про війну буде продовжена в Європі, США та… на Південному полюсі

Одеська виставка карикатур про війну буде продовжена в Європі, США та… на Південному полюсі

Взявши старт в Одесі, Міжнародна виставка карикатур «Російський військовий корабель, йди на ***» була продовжена у Миколаєві, Києві, Чернігові та Коблеві.

На фоні більш ніж тримісячних сирен повітряної тривоги та обстрілів Миколаєва, що звучать, виникав великий сумнів: чи зможуть його організатори знайти відповідне приміщення з бомбосховищем і зацікавити жителів міста і місцеві ЗМІ в кар’єрі.

Забігаючи вперед, скажу, що антивоєнна виставка перетворилася на справжнє шоу з патріотичними та народними піснями солістів миколаївського академічного театру, церемонією гасіння марки та конверту «Асоль вже не та» та збором коштів на прифронтової лікарні швидкої допомоги.

 Участь у роботі виставки взяли керівники міста на чолі з мером Олександром Сенкевичем, громадські та творчі діячі, представники гуманітарних штабів. Приємним та очікуваним сюрпризом стало прибуття прямо з лінії фронту бійців ЗСУ та місцевої територіальної оборони у повній військовій амуніції з автоматами через плече.

– Я і мої бойові друзі вирвалися під час короткочасного затишшя на пару годин у місто щоб ознайомитися з експозицією, посміхнутися поряд з одними карикатурами, відчути грудку в горлі біля інших,- каже один з керівників миколаївської ТРО майор Андрій Острів. – Ця виставка – добра зустріч з друзями, яких не бачив місяці, як багато треба їм розповісти, а час є тільки на разом усміхнутися. Наша єдність дозволить відчути підтримку і почуття спорідненої близькості людей, які вірять у нашу рішучість, стояти за них, за нашу швидку перемогу навіть ціною життя.

мер Миколаєва Сенкевич

Експозицію в Миколаєві відкриває мер Олександр Сенкевич

Приємно, що миколаївські організатори виставки на чолі з керівником громадської організації «Асоціація лідерів туризму Миколаївської області» Тетяною Чічкалюк та паст-президентом клубу Rotary «Миколаїв» Артемом Ващиленком вирішили прийняти цю есту одеського клубу «Одеса-Рішельє». Ми найближчими сусідами, а в ці військові дні Миколаїв надійно захищає Чорноморську перлину від ворожого просування: серед захисників міста багато бійців з Південної Пальміри, постійно рухаються каравани гуманітарних вантажів, а цілюща вода доставляється цистернами та бідонами.

Організатор виставки в Миколаєві та Києві Тетяна Чичкалюк

Наступним місцем проведення виставки став Київ. У столиці у організаторів виставки з’явилися нові можливості та нові проекти. Про них було сказано на урочистому відкритті експозиції у HubVcentre Київської міськради. Голова української секції Міжнародного ротарі-комітету Україна-Великобританія професор Марина Долженко запропонувала провести виставку в американському Х’юстоні під час міжнародного конгресу Rotary international за участю делегацій із 138 країн світу, а також у Лондоні за сприяння місцевих ротарійців.

Але, мабуть, найнезвичайнішу пропозицію в ході свого емоційного виступу зробив директор Національного Антарктичного центру Євген Дикий. Він хоче показати ці карикатури учасникам антарктичної експедиції полярного центру Вернадського. Забігаючи наперед, скажемо, що робота над цим проектом вже почалася.

У своєму виступі відомий політик Тарас Кремень підкреслив значення виставки антивоєнної карикатури для справжнього сприйняття війни, росії, її президента-вбивці, зомбованого народу. Актуальною може бути ця виставка і для європейців, частина яких продовжує вірити в брехливу російську пропаганду.

Варто відзначити оперативну роботу київських ЗМІ. Вже за півгодини у зведеннях новин, а згодом на телеекранах з’явилися репортажі з виставки. І одразу в інфохаб міськради на вул. Володимирській потекли десятки глядачів. На жаль, експозиція демонструвалася лише до вечора і вже наступного дня вирушила до Чернігова. Як каже Тетяна Олександрівна, між цими двома містами, що лежать на одному меридіані, встановлені давні дружні зв’язки. А в ці воєнні дні, коли Чернігів уже відбив ворожі атаки, а Миколаїв ще перебуває під щоденними бомбардуваннями російської орди, це єдність північного і самого південного міст-героїв ще більше зміцніло

– Для міста потерпілого від ворожої окупації та інтенсивних бомбардувань ця виставка стала першою посмішкою у культурному житті післяокупаційного періоду, говорив на урочистому відкритті виставки начальник Управління культури та туризму Чернігівської міськради Олександр Шевчук. – Періодично наша область ще обстрілюється, закриті музеї та кінотеатри, на сході країни точаться напружені бої, але ці карикатури вкотре доводять, що перемога буде за нами, що багато країн світу вірять в Україну та її мужній народ. Упевнені в тому, що виставка буде популярна і в містах нашої області Прилуках, Ніжині, Мена та інших, куди карикатури вирушать після Чернігова.

Під час виставки народилася ідея провести дитячий конкурс коміксів на антивоєнну тему. Про це розповіла директор школи мистецтв Марія Рибіна-Ткач.

Курортне містечко Коблево, розташоване посередині дороги між Миколаївом та Одесою, відоме своїми морськими готелями та базами відпочинку. Зараз сюди хоч на кілька годин намагаються вирватися миколаївці, щоб відіспатися, щоб по 3-4 рази на ніч не слухати виття сирен, розриви бомб та касетних снарядів. Для них, жителів Коблево та бійців місцевої тероборони було влаштовано виставку. А потім відбувся концерт артистів Миколаївського театру.

Олександр ФЕДОРОВ

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції