Новини Одеси та Одеської області

Одеська область: олені та лані допоможуть боротися із природними пожежами (фото)

Одеська область: олені та лані допоможуть боротися із природними пожежами (фото)

Природні пожежі стають дедалі більшою проблемою в Одеському регіоні. Щоб вогонь не поширювався, треба позбавлятися надлишків рослинності. Навіть для цього, екологи випустили в природне середовище 40 оленів і ланей у Дунайському біосферному заповіднику. Про експеримент розповіли у громадській організації Rewilding Ukraine.

Тварини допоможуть боротися з пожежами та відродити біорізноманіття

20 ланей європейських і 20 благородних оленів випустили на острів Білгородський в українській дельті Дунаю команда Rewilding Ukraine і співробітники Дунайського біосферного заповідника, за фінансової підтримки гранту Європейського фонду повернення Rewilding Europe.

Олені та лані в Дунайському біосферному заповіднику

20 ланей європейських і 20 благородних оленів випустили на острів Білгородський в українській Дунаю.

“Олені та лані на Білгородському допоможуть створити та підтримувати багатий біорізноманіттям напіввідкритий мозаїчний ландшафт з луками, водоймами та різноманітними рослинами, – пояснює Олег Дьяков, спеціаліст з відновлення екосистем Rewilding Ukraine. – Вони також будуть виїдати надлишок рослинності, що може спричинити стихійні пожежі, які є все більшою проблемою, пов’язаною зі зміною клімату. Ми спостерігатимемо за пересуванням, щоб визначити екологічний вплив природного випасу на ландшафт та екосистему”.
Білгородський – великий острів площею близько 2200 гектарів, розташований у самому серці української дельти Дунаю. Він є частиною Дунайського біосферного заповідника, який активно підтримав випуск ланів та оленів.

За останні роки команда Rewilding Ukraine разом із партнерами повернула водяних буйволів, диких коней, а також невелика кількість благородних оленів та ланей на острів Єрмаків з метою покращення природного випасу у дельті. Оскільки лані та олені чудово плавають, вони вже почали переселятися на сусідні острови у пошуках їжі та освоювати румунську територію дельти. Передбачається, що цей новий випуск тварин на Білгородському сприятиме швидшому формуванню стійких популяцій європейської лані та благородного оленя у дельті Дунаю. Також заплановано наступні випуски у майбутньому.

Тварин переселили із Західної України

Лані та олені, випущені в дельту Дунаю, прибули із заходу України, подолавши відстань близько 1000 км, щоб оселитися у своєму новому будинку. Зараз сприятливий час для їх перевезення поза сезоном розмноження та періодом, коли самки народжують малюків. Після довгої дороги всі тварини почуваються добре та здорові. Вони одразу ж вистрибнули з баржі та почали досліджувати острів.

Олені та лані в Дунайському біосферному заповіднику

Після довгої дороги із Західної України до Одеської області всі олені та лані відчувають себе добре і здорові.

 

“Завдання з транспортування та випуску оленів та ланей було не з легких, враховуючи всі обмеження воєнного часу, а також новий та складний досвід пошуку та облаштування самохідного понтону для перевезення тварин, – ділиться думкою Олексій Пудовкін, спеціаліст з транслокацій тварин Rewilding Ukraine. – Але нам усе вдалося. І понтон ще неодноразово послужить для підтримки майбутніх випусків диких тварин в українській дельті.

Раніше “Одеське Життя” розповідала, що під час візиту до Тарутинського степу команді Rewilding Ukraine вдалося зустрітися з рідкісним лісовим котом, занесеним до Червоної книги України і зробити його дивовижні фото.

Читайте також:

Фото Rewilding Ukraine

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції