Одеська Музкомедія: перша прем’єра у воєнний час, ще й “циркова” (фото)

Одеська Музкомедія: перша прем’єра у воєнний час, ще й “циркова” (фото)

Ви на виставу? Ласкаво просимо на сцену!

Зовсім незадовго до війни, у лютому 2022 року, ми побували в нашому одеському цирку, – де і планувалося ставити спектакль «Принцеса цирку» у постановці режисера та балетмейстера Георгія Ковтуна.

Все вийшло інакше, зовсім інакше… Вистава йде у самому театрі. Але як!

Як ви уявляєте класичну оперету в Музкомедії? Ви заходите в зал для глядачів, знаходите своє місце, завіса піднімається …

Ніякого залу для глядачів! І завіси. Ласкаво просимо до сцени. І ви опиняєтесь… у цирку. Немає оркестрової ями: музиканти з маестро (диригент Володимир Дикий) на балконі, глядачі по колу, а перед ними (як на долоні!) — циркова арена. І головна відмінність вистави — її разюче святкова яскравість (художник-постановник Станіслав Зайцев, художник костюмів Олена Леснікова). Відразу відчуваєш: як же цієї яскравості не вистачає нам останнім часом…

На яскраво-яскраво залитій світлом арені відбуваються і сама оперета з цирковими номерами, і, по суті, саме життя. І пройдете ви його перипетіями, як лініями на долоні, якщо точніше — лініями доль самих героїв, отже, і  власної.

Так, тут усе адаптовано, представлено, щедро подано. І вкотре розумієш: цей театр справді може все. Повна імітація циркової вистави: навіть швидкоплинне спілкування артистів цирку з глядачем.

До речі, щодо циркових номерів. Два з них виконують артисти цирку. Це ілюзіоніст та повітряна гімнастка (Олександр Яременко та Владислава Алієва). Решта — артисти театру. Ось уже справді «не може в цирку нудно бути».

Втім, справа не в подоланні нудьги. За всією цирковою яскравістю — і особисті трагедії, і таємниці, і комедія людська.

Часом так і хочеться суто по-одеськи вигукнути, із захопленням і сміхом спостерігаючи за Кароліною (Ірина Ковальська) та Пеліканом (Олександр Щесняк): «Ну прямий цирк якийсь!». Та й сама Кароліна — настільки типова одеська матуся, що дивуєшся, як це її неймовірно слухняний син Толі (Олександр Кабаков) зумів все-таки таємно одружитися з циркачкою.

Тим часом ось і вони — наші головні герої: прекрасна Теодора Вердьє в алом (Ірина Візиренко) та загадковий Містер Ікс (творчий дебют молодого артиста Івана Ковальова) у масці. Ох, цей класичний поворот: знатна вдова і простолюдин, та ще циркач. Ах, вибачте, не просто: його цирковий номер має величезну популярність, маска надає ще більше загадковості, а сам герой виявляється в результаті теж знатною особливою. Втім, увагу Теодори він викликав ще на арені.

Одеська Музкомедія та її сміливий трюк

Але до кінця далеко. Ми ж люди мудрі, ми ж знаємо, що все закінчиться добре. Ми прийшли до театру за цим «добре». Його нам обіцяє сам директор цирку (Андрій Мірошниченко). Пан директор справу свою чудово знає, ось тільки ну ніяк не може собі заборонити відволіктися на привабливих циркачок. Нам належить ще включитися в безліч любовних ускладнень (ах, «циркачки всі такі вертихвосткі!») та загадок, інтриг та обманів.

І все це — так легко, так привабливо, що навіть коли кулі у вигляді червоних сердець (здається, у Кароліни та містера Ікса — великі проблеми!), ми вже готові перейти на іскрометний поєдинок Кароліни і Мабель (Наталія Ткачук).

Втім, бити посуд — це ж на щастя! О, скільки її переб’ють нові свекруха і невістка! Тож щастя та радості на всіх вистачить.

І ось вже змогли нарешті розповісти другу всю правду. про темне минуле» наші головні герої. І інтриган Маркіз де Пурсоньяк (Володимир Муращенко) залишається ні з чим (ну хіба що зі своїм чималим станом), все ще не розуміючи, чому ж не спрацював так хитромудро розроблений ним інтригуюче-гнусне план…

Не опускається, як завжди завіса на цій виставі. Лише пустіє арена. Щоб наступного разу знову заграти всіма фарбами — яскравими, чудовими, що дарують надію на все найкраще.

Ах, театр, сміливий і зухвалий твій трюк!

 

Читайте також:

Фото Марії Котівої

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції