Одесит навчав танців голлівудських акторів

Одесит навчав танців голлівудських акторів

Цього дня, 25 грудня, виповнюється 146 років від дня народження одесита Луїса Шаліфа – легенди американського танцювального мистецтва, якого називали головою викладачів танців Нью-Йорка. Крім того, Шаліф написав безліч підручників з танцювальних технік, створив велику кількість композицій, аранжувань та балетних постановок.

Луїс Харві Шаліф народився 1876 року в Одесі. У дев’ять років хлопчика віддали до балетної школи при оперному театрі, де його викладачем був батько Вацлава Ніжинського – Томаш Ніжинський. Після закінчення школи Шаліф став виступати в імператорському балеті, а ще за чотири роки був призначений балетмейстером Одеського оперного театру.

У 1904 році Луїс іммігрував до Америки і оселився в Нью-Йорку. Там його практично одразу прийняли до балету музичного театру Метрополітен-опера. Пізніше Шаліф служив помічником балетмейстера Луїджі Альбертієрі, давав уроки танців у приватних школах та Нью-Йоркському університеті.

Луїс Харві Шаліф

Вже через рік одесит відкрив у Нью-Йорку власне танцювально-педагогічне училище. Там навчали танцюристів, а також викладачів танців, фізкультури та фітнесу. Це був перший навчальний заклад у США, де могли підвищити свою кваліфікацію танцювальні інструктори.

Крім того, Шаліф викладав «спортивні танці», а також був хореографом історичних, національних та народних танців на святах у Нью-Йорку.

Коли Шаліфу виповнилося 35 років, він пішов зі сцени та зайнявся викладацькою діяльністю. Він був віце-президентом Американського товариства танцювальних інструкторів, викладав в Американській асоціації хореографів. Учнями Шаліфа були багато відомих балетних танцюристів та голлівудських акторів. Американський «Танцювальний журнал» писав, що Луїс Шаліф популяризував роботу біля верстата, використання пальців ніг, а також класичної музики під час навчання танців.

Помер Луїс Шаліф у 1948 році в Нью-Йорку.

Ірина Сорокіна
Джерела: Вікіпедія, grad.ua

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції