Статті

Навколо одеського Нового базару: чим торгуємо, як шуткуємо?

Це ж тільки здається, що старий-старий одеський Новий базар, який розташований в центрі міста, може цілком і повністю задовольнити потенційного покупця. А от якщо пройти навколо ринку, ретельно придивитись, то ціла «торгова екскурсія» вийде. Пройдемось?

Вулицею Кінною – до Нового базару

По-перше зауважимо: Новий базар знаходиться в «чотирикутнику», який складається з вулиць Кінної, Торгової, Новобазарного провулка та Князівського провулка.

От чимчикуємо вулицею Кінною, яка веде до одного з входів (ой, як їх багато!) на ринок.

Тут по дорозі можна купити багато чого. Головний товар – фрукти-овочі. Називається це все «доріжка».

На базар не заходимо, йдемо далі: і перед вами магазини з фарбами, будматеріалами і багатим асортиментом ще чогось для тих, хто, як то кажуть, має «золоті руки». До речі завітати в ці магазинчики можна і з самого базару, і з Кінної: все продумано, ви тільки заходьте, купляйте.

Тут вас зустрінуть і молоді деревця, й сучасні сидіння (спека не дасть вам на них відпочити), і ненав’язливі жарти. Ось, наприклад, звичайне пластикове крісло, де сидить продавець в очікуванні покупців чомусь назване «французьким»… Далі (див. фото) – по тексту…

Новобазарний провулок: зі своєю атмосферою

Так, пройшли Кінну, що тягнеться повз Нового базару, завертаємо на Новобазарний провулок. Тут «подорожньої» торгівлі не має. Є декілька магазинчиків, маленьких кав’ярень, все для саду-городу. Квітковий рай Нового базару теж починається у цьому провулку. Ну ще й розписаний паркан зустрінеться вам по дорозі. В цьому провулку – своя атмосфера. На відміну інших вулиць навколо Нового ринку він тихіший-спокійніший. До речі, тут розташована одна з автостанцій міста.

Торгова біля Нового базару: така звична метушня!

І от ми виходимо на Торгову. Повертаємо голову праворуч – перед нами «філіал» одеської Староконки. Хоча й не поруч з ринком, але зветься «біля Нового».

А нам – ліворуч, бо з цього місця розгортається той самий квітковий рай Нового базару. Повз нього треба пройти, вдихаючи аромати літніх квітів і, звісно ж, кави. Бо кав’ярні-крихітки є й тут, і там, і на кожному кроці.

За квітами – вхід на оптовий ринок Нового базару. Ні, не заходимо, нас же сьогодні цікавить все, що навколо історичного ринку. А далі – усілякі магазинчики, оптика, теж молоді деревця. Можна, звісно, присісти і на нові лавки, що тепер тут розташовані. Але – знов таки – ну дуже заважає спека.

Вхiд на оптовий ринок

Ага, доходимо до головного входу і на сам ринок, а незабаром милуємось кішкою Базариною, що охороняє цей історичний корпус. Поруч з кішкою фотографуються й досі: все ж таки Базарина – ще один символ Нового ринку.

Вулиця Торгова. Вхід у м’ясо-молочний корпус охороняє Базаріна

Вулиця Торгова біля Нового базару – це завжди метушня. Вона вже звична. А от звикнути до дизайну магазинчиків біля Нового ринку аж ніяк не можна: таке враження, що тут проходить конкурс на найкраще оздоблення… До речі, завжди нове.

Торгова. Головний вхiд на Новий базар

Князівський провулок – містечко майстрів

Знову повертаємо – і ми вже проходимо повз Нового базару по Князівському провулку.

До речі, саме тут один з входів на Новий базар зветься «Новий ринок». Головний же вхід на Торговій звично сповіщає, що це – «Новий базар». Тому, мабуть, всі, хто живе поруч, називає ринок (базар) просто: «Йду на Новий».

Ну а Князівський провулок – це таке собі містечко майстрів. Тут вам і ключі зроблять, і взуття приведуть до ладу, і все таке інше. Тому, мабуть, назва «Мультімайстер» нікого не здивує.

Ну а щоб не переплутати, то навіть з’являються «іменні» назви майстерень. Щоб ніхто нічого не переплутав…

Так що це тільки здається, що маємо ми собі в центрі міста невеличкий історичний ринок. По-перше, не такий він вже й невеличкий. По-друге, навколо нього – жвава торгівля з численними послугами. Головне – нічого не переплутати!

Читайте також: Одеські герої і не лише: корпус Нового базару став ще й виставковим залом.

Фото авторки

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22