Новини Одеси та Одеської області

«Наша чиста Одеса» на військовому стані: про суботників під час війни та адресну допомогу

«Наша чиста Одеса» на військовому стані: про суботників під час війни та адресну допомогу

«Перлина біля моря» має стати найчистішим містом» – вирішили енергійні одесити. І організували ініціативну групу “Наша чиста Одеса”. Кожні вихідні її команда разом із безліччю одеситів, які бажають влаштувати в улюбленому місті генеральне прибирання, виходили на суботники та недільники у зелених зонах. А гурт згодом набув статусу благодійної організації.
Чим займається «Наша чиста Одеса» на військовому становищі – коли, начебто, не до неділі, з’ясовувала «Одеське життя».

Про пісок замість сміття і «невичерпну батарею»

Прибиранням прибережних схилів, пляжів, парків «Наша чиста Одеса» регулярно займається вже шість років. Географія висадки «трудового десанту»: від Санжейки – до зелених зон селища Котовського. В результаті – на місці колишніх сміттєзвалищ з’являються молоді деревця та лавки для відпочиваючих.

Заплановано було чергового суботника і на 26 лютого – одеситів запрошували на велике прибирання Ланжерона. Але довелося дати відбій – у плани “Нашої чистої Одеси” внесла корективи війна.

У перші дні російської агресії дівчата-волонтерки стали донорами крові. З Одеси практично не поїхав ніхто. Хіба що мами з маленькими дітьми. Інші вирішили, що потрібні тут.

І з самого початку війни до «Нашої чистої Одеси» почали надходити численні запити про допомогу: від людей, організацій, установ.

А перший суботник команди благодійної організації пройшов на території КП «Міські дороги». Тут спільно з іншими волонтерами хлопці наповнили понад 15000 мішків із піском для зміцнення блокпостів та барикад. А сьогодні всі разом збирають пісок для оборонних споруд на одеських пляжах. Там, де колись «генеральні збирання» влаштовували.

– Люди працюють, ніби їх зарядили якоюсь невичерпною батарейкою, – поділився творець та керівник «Нашої чистої Одеси» Павло Дашук. – На погоду, сирени, те, що десь гримить, ніхто уваги не звертає. Усі – як одне ціле, один одного підбадьорюють.

Бабуся, що «загуляла», і пиріжки для ЗСУ

Сьогодні благодійній організації щодня доводиться вирішувати безліч різних завдань. Одна з найважливіших – допомога малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю та людям похилого віку, які залишилися без опіки.

Так, нещодавно знайшли волонтери в Аркадії «безпритульну» бабусю. Вона вже ледве пересувалася на своїх ходунках. Як і навіщо опинилася в Аркадії, дізнатись так не вдалося. Але свою адресу, на щастя, бабуся згадала. І волонтери відвезли її додому… на Чубаївку.

Люди, які потребують «Наша чиста Одеса», регулярно доставляє медикаменти, продукти, дитяче харчування, речі, памперси.

– Нас в Одесі знають і зараз повідомляють, де, в якому районі є люди, яким треба допомогти, – розповів Павло. – А потім уже на місцях, у різних частинах міста одесити відгукуються та працюють. Тобто конкретна допомога приходить у конкретний будинок: приносять ліки, продукти, іноді вже приготовлену їжу.

А ще волонтери допомагають підгодовувати бійців ЗСУ пиріжками. З перших днів війни пекти і смажити ласощі почав центр соціально-побутової адаптації підлітків та молоді з інвалідністю IncluLife, організований Іриною Габестро. Займаються куховарства тут хлопці з особливостями розвитку, їхні батьки та дівчата «Нашої чистої Одеси». Ну і, звичайно, продуктами, необхідними для випічки, благодійна організація допомагає.

Хліб для Харкова та медикаменти з Литви.

Двічі волонтери навіть у Харків відправляли хліб. І надалі планують розповсюджувати гуманітарну допомогу за межами Одеського регіону.

А поки що, чим можуть, допомагають Хмельницькому відділенню поліції. Зокрема кормом для службових собак.

Допомагають із медикаментами військовому шпиталю. Поранені надходять сюди щодня. І у реанімації не вистачає необхідних для порятунку життів ліків.

Гуманітарна підтримка надходить не лише від одеситів.

– Ми очікуємо на гуманітарну допомогу з Литви, Ізраїлю, – повідомив Павло Дашук. – З Литви має приїхати автобус із важливими медикаментами, дитячим харчуванням, продуктами довгого зберігання. Також на цьому автобусі наші друзі пропонують забрати із собою з Одеси дітей та жінок, яким це особливо необхідно. Причому у Литві їм організують нормальні умови проживання.

І знову – суботник!

– Треба вірити у нашу перемогу і, головне, – не падати духом. Хоча є й такі люди, – не приховує Павло – які кожного шурхоту бояться: «Ой, все погано…». Але ж ви одесити, і не треба ніяку цю песимістичну фігню розводити.

А в суботу, 26 березня, «Наша чиста Одеса», як і у мирний час, вийшла разом із міськзелентрестом на суботник у Преображенський парк. Торішнє листя та сміття збирати.

– Вірю, наша Одеса, буде найкрасивішою та найчистішою, – переконаний Павло Дашук. – А ми за тиждень, коли потеплішає, продовжимо поливати дерева, ремонтувати та фарбувати встановлені нами лавки.

Фото організації «Наша чиста Одеса»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: