Законопроєкт про мобілізацію, який викликав чимало суперечок у суспільстві, врешті повернули на доопрацювання Уряду. Тим часом держава шукає нові шляхи, як залучити людей у Збройні сили. Цим тепер займаються сайти з пошуку работи, а в містах, в тому числі в Одесі, дають «підйомні».
Так, за інформацією одеської мері, одесити, які з 1 січня 2024 року підписали контракт зі Збройними силами України, отримають грошову допомогу з міського бюджету на рівні з мобілізованими.
Відповідне рішення прийнято сьогодні, 17 сiчня 2024, на позачерговій сесії Одеської міської ради.
«Ми прийняли зміни в програму соціальної підтримки і тепер 20 тисяч гривень отримають не тільки мобілізовані, а й ті, хто пішов служити в Збройні Сили України за контрактом. Всі вони захисники та боронять нашу країну. Адже мобілізують наразі з 27 років, а ті, хто молодше, йдуть за контрактом»,
– повідомив мер Одеси Геннадій Труханов.
Читайте також: Чим рекрутинг до ЗСУ відрізняється від мобілізації: які є переваги
Як зазначив міський голова, до Департаменту труда та соцполітики вже надходять заявки. Зараз завершується розробка порядку надання матеріальної допомоги, є чітка взаємодія із терцентрами комплектування. Основне завдання – довести процес до автоматизму: коли всі необхідні документи на отримання допомоги мобілізований або контрактник надаватиме одразу в ТЦК. Та після зарахування до військової частини автоматично отримуватиме виплати на свій рахунок.
Також Геннадій Труханов нагадав, що в Одесі діють й інші міські програми, в рамках яких надається підтримка чинним військовим та ветеранам війни.
Тим часом Міністерство Оборони наприкінці 2023-го року уклало угоди із чотирма рекрутинговими компаніями, які безкоштовно надали свої майданчики для розміщення вакансій. Йдеться про Work.ua, Lobby X, Robota.ua та OLX Робота. Рекрутинг через спеціальні платформи Міноборони веде паралельно із мобілізацією. Основна перевага рекрутингу – людина йде у визначену частину і на визначену посаду, максимально використовуючи свій цивільний досвід.
Ще на тему: Пошук роботи або нова професія: як у 2024 році держава допомагає безробітним
За даними Міноборони, станом на 4 січня 389 підрозділів Сил безпеки й оборони України розмістили свої оголошення на профільних ресурсах. Актуальних вакансій вже близько 2 тисяч. Самі ж рекрутингові платформи, за підрахунками видання Forbes, отримали 37 500 відгуків на ці вакансії. У п’ятірку найпопулярніших на Work.ua входять бухгалтер, діловод, кухар, розвідник, оператор БПЛА. У топі на OLX: оператори, водії, охоронці та артилеристи.
Заробітна плата на Work.ua варіюється від 17 000 грн для бухгалтерів до 125 000 грн для гранатометників, водіїв-електриків, інструкторів-командирів. Схожі відомості й на Robota.ua: від 20 000 грн для діловодів, водіїв та кухарів до 125 000 грн для старших бойових медиків, військових IT-фахівців, пожежників, командирів міномета.
4 січня профільний парламентський комітет почав розгляд нового законопроєкту щодо мобілізації. Документ містив низку суперечливих положень. Напередодні розгляду антикорупційний комітет Верховної Ради навіть заявив що певні норми документу можуть призвести до корупційних ризиків. Зокрема, серед найбільш неоднозначних була норма, що дозволяла відправляти повістки електронною поштою. Адже, як визнали у самому профільному комітеті, було неможливо з’ясувати, чи людина таку повістку взагалі отримувала. Перестороги викликала і норма про те, що голови органів місцевого самоврядування можуть отримати право на бронювання військовозобов’язаних. На думку деяких нардепів, таке положення відкривало шлях для маніпуляцій і корупції. Врешті 11 січня законопроєкт про мобілізацію повернули на доопрацювання Кабміну.
Вас також може зацікавити: Які підприємства України зможуть бронювати працівників без обмежень
Під час підготовки використовувалися матеріали Центру громадського моніторингу та контролю
Фото: rbc.ua
Одеське Життя розповідає, яке сьогодні церковне свято за новим та старим стилем і в кого… Read More
Магнітні бурі можуть негативно вплинути на здоров'я людей. І тому завчасний прогноз цього несприятливого явища… Read More
Мрієте стати повноправним власником свого житла? Приватизація – це законний шлях перетворити державну чи комунальну… Read More
Державні екоінспектори провели обстеження узбережжя біля одеського пляжу Caleton, оскільки останнім часом у місцевих ЗМІ… Read More
Від типу імпланту залежить вартість процедури та час на встановлення. Слід зазначити, що підібрати метод… Read More
Великий благодійний ярмарок та урочистості на честь аграріїв Подільського району та задля підтримки ЗСУ пройшли… Read More