Болградська райрада прийняла Програму розвитку та функціонування української мови як державної у всіх сферах громадського життя району.
Про це повідомив Тарас Кремень, уповноважений по захисту державної мови. Програму було затверджено 14 вересня та розраховано на 2023-2025 роки.
Так депутати Болградської райради та місцева влада хочуть забезпечити дотримання норм конституції про українську мову, щоб вона використовувалася у всіх сферах життя району та об’єднувала людей та державу, а також допомагала розвивати національну культуру.
У програмі заплановані такі заходи:
Ще на тему: Що чекає російська мова в українських школах?
Нагадаємо, 24-26 липня представники Уповноваженого із захисту державної мови провели перевірку виконання вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” у Болградському районі.
У кожній із сфер суспільного життя, що підлягають аналізу, було зафіксовано або порушення вимог Закону про державну мову, або недостатня мовна компетентність у представників різних установ:
Перевірялися міста міста Болград, Арциз та селище Тарутине.
Ця перевірка виявила дуже багато порушень мовного законодавства. Тому в Офісі уповноваженого із захисту державної мови рекомендували керівництву Болградського району прийняти місцеву програму з оволодіння українською мовою.
Двома тижнями раніше, 31 серпня 2023 року, таку ж програму прийняли в Тарутинській селищній раді.
Всього ж на сьогодні було розроблено та затверджено 75 місцевих програм, 18 яких на обласному рівні, а 26 – на міському. На Одещині вже діють 4 програми.
“Поява таких програм, підкріплених ефективною регіональною мовною політикою та дієвим фінансовим ресурсом, – оптимальне рішення у боротьбі з наслідками русифікації та зміцненням національних інтересів”, – зазначив Тарас Кремень.
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More
View Comments
Дуже добра ініціатива.
Варто зауважити, що половина Одеси, це мешканці цих районів.
Болгари, молдовани, гагаузи все життя вчили держану мову - російську і коли вивчили, як у відомому фільмі "Влада міняється!"
Тож варто подумати про розширення географії програми.
Шкільні ж програми для нацменшин і для титульної нації дуже відрізняються. На це так само варто звернути увагу.