Новини Одеси та Одеської області

Миролюбний і непереможний: все про контрольні матчі «Чорноморця» у Туреччині

«Моряки» провели два навчально-тренувальні збори в Белеку. Одеський «Чорноморець» активно готується до старту весняної частини чемпіонату України: вже 27 лютого «моряки» приймуть на арені в парку Шевченка одного з прямих конкурентів у боротьбі за збереження «прописки» у Прем’єр-лізі на наступний сезон – ФК «Маріуполь». До речі, початок цього матчу несподівано було перенесено з 19:30 на 17:00.

Звичайно ж, ми закликаємо вболівальників відвідати стадіон та підтримати «перезапущений» «Чорноморець» Романа Григорчука, побачити у справі численних новачків команди та згадати про те, як це – вболівати за амбітний одеський клуб. Але зараз хотілося б поговорити не про це, а про те, якою вийшла підготовка «моряків» до весняної частини сезону.

Перші збори: найбільша перемога та три «світові»

У рамках перших навчально-тренувальних зборів у турецькому Білеку підопічні Романа Григорчука розпочали з двох 60-хвилинних контрольних матчів різними складами із польською «Лехією» із Гданська. Перший голів не приніс (до речі, це єдиний випадок, коли «Чорноморець» жодного разу не засмутив суперника цього року), а другий завершився впевненою вікторією «моряків» – 2:0. Голами відзначилися новачок Дмитро Юсов та одесит Бека Вачіберадзе.

Найрезультативнішим у січні-лютому 2022 року вийшов матч з «Приштиною» з Косово: одесити впевнено перемогли суперника, відправивши в його ворота чотири м’ячі – 4:0. Забивали Георгій Цитаішвілі та тріо новобранців команди – Борислав Цоньов, Назарій Русин та Руді Пожег Ванцаш.

Завершили «чорно-сині» перші збори двома бойовими нічиїми з однаковим рахунком 1:1. У грі з «Дрітою» з Косово їм довелося відіграватися по ходу другого тайму (пенальті реалізував Владислав Ванат, який не виступатиме у «Чорноморці» навесні).

А в поєдинку зі «Шкупі» з Північної Македонії одесити могли перемогти, але після реалізованого Назарієм Русиним 11-метрового пропустили зовсім необов’язковий м’яч.

Другі збори: «бронза» «winter cup» та впевнена перемога

Другі збори вийшли насиченішими і ще результативнішими. Три матчі в рамках товариського турніру Winter Cup принесли багато емоцій. Як позитивних, так і негативних. У всіх трьох випадках «Чорноморець» зіграв унічию, у всіх трьох вів у рахунку, але щоразу пропускав на останніх хвилинах і навіть секундах. У грі з харківським «Металістом» було зафіксовано нічию 3:3 (дубль у свій актив записав Борислав Цоньов, ще один м’яч забив Дмитро Юсов, який реалізував пенальті).

У поєдинку з житомирським «Поліссям» відзначився Георгій Цитаїшвілі (1:1).

А у матчі з «Вересом» із Рівного забили Микола Морозюк та Борислав Цоньов (2:2).

Згідно з Регламентом турніру, відразу після закінчення двох таймів команди за нічийного рахунку пробивали пенальті. Першу та другу серії «Чорноморець» програв через помилки Івана Бобка, Мартина Петкова та Іллі Мартиновича, а ось третю виграв, у результаті ставши бронзовим призером Зимового Кубка.

Ну і насамкінець підопічні Романа Григоручка перед поверненням додому експериментальним складом впевнено обіграли «Дордой» з Киргизстану – 3:1. У складі «Чорноморця» результативними ударами відзначилися Микола Морозюк, Ілля Мартинович та Ілля Путря, який реалізував пенальті.

Миролюбні «моряки»

Таким чином, у рамках двох зборів «Чорноморець» провів дев’ять контрольних матчів, у яких здобув три перемоги при шістьох нічиїх. Різниця забитих/пропущених м’ячів (17:9) свідчить про те, що спостерігати за іграми одеської команди у весняній частині сезону буде дуже цікаво.