Ляльки-обереги для фронту передали майстрині з Одещини

Ляльки-обереги для фронту передали майстрині з Одещини

«Ляльки-мотанки — оберіг захисника» від вихованців гуртка «Умілі ручки» за керівництвом бібліотекаря Антоніни Носик створили для воїнів, котрі сьогодні захищають наш спільний дім – Україну.

Майстер-клас «Лялька-мотанка — оберіг захисника» пройшов у Переймівській бібліотеці на Балтщині. Цей сакральний оберіг покликаний відводити лихо від хати.

Майстриня підібрала палітру кольорів, яка поширена на теренах Поділля. Це здебільшого кольори сонця, неба, світла, життя і любові.

Гуртківці Мар’яна Шпак, Олександра Горобець, Ольга Носик, Вікторія Калініченко відкрили для себе розмаїття «мотанки» та її ролі у житті українського народу. Серед них є Берегиня роду, Нерозлучники, Мотанка-Кубишка, Лялька-Капустка, Очисниця, Родючість, Весна-Панянка, Лялька-Забаганка, Подорожниця…

— Кожна з них має своє призначення. Але всі вони — захисні символи коловороту життя, — повідала Антоніна Носик. 

Нові знання, запитання і відповіді, молитви супроводжували творчий процес. Дівчатка так захоплено творили свої ляльки-мотанки, що у їхніх умілих ручках народжувалися чарівні обереги з часточкою любові дитячого серця.

створення ляльки оберегу

– Ми хочемо передати ці обереги нашим захисникам і захисницям, щоб вони вберегли наших воїнів. Щоб вояки відчули світло і тепло наших сердець, щоб ця вісточка з дому зігрівала їх і щоб вони знали, що вдома на них чекають. Нехай ці обереги допоможуть нашим бійцям і принесуть кожному з них добро та радість Перемоги, — навперебій говорили школярки. 

Тож нехай буде так, як хочуть діти! А лялька-мотанка, що вирізняє українську культуру серед інших культур, хай переходить від бабусь до онуків-правнуків і свято береже гармонію роду, краю і України.

Читайте також:

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції