Намагатися розпізнати душу людини – справа, зазвичай, невдячна. Заглянути в душу маніяка – взагалі, справа непередбачувана. Чи можна зрозуміти його дії і чи варто це робити? Здається, що режисерці вистави Стасі Волошиній ці питання також не давали спокою. В пошуках відповідей вона пішла не зовсім стандартним шляхом – перенесла дію в більш зрозумілі для нас часи. Вона залишила парфумерна-вбивцю Гренуя наодинці із своїми фантазіями, думками, почуттями та жертвами. Лише він та аромати вбитих ним дівчат.
За своєю формою – це вистава-бурлеск, кабаре у візуальному міксі шістдесятих років минулого століття та популярних американських коміксів. В цій стилістиці вирішені образи актрис: костюми, зачіски, реквізит. Музичне оформлення базується на хітах Queen, Девіда Бові, Глорії Гейнер. Декорацій майже не має – невеличкий простір театра не дозволяє монтувати не лише складні конструкції, а й навіть найпростіші. Тож в цій ситуації основна увага глядача фокусується на виконавцях – саме вони мають тримати увагу глядача протягом години.
Ще на тему: Лабораторія «Воля»: що відбувається в новому театральному просторі? (фоторепортаж)
Перед початком режисерка закриває двері театру на замок та опускає ролети перед вхідними дверима. Все, ви залишаєтесь у підвальному приміщенні віч на віч з маніяком та його жертвами і стаєте свідками не лише вбивств, а й душевних травм та метань, які головний герой передає, в основному, мовою тіла. Взагалі, у виставі мало слів, а більше емоцій та рухів, які іноді говорять більше, ніж будь які слова. Актор Ігор Волосовський добре володіє тілом і впевнено передає переживання Гренуя, іноді в гіпертрофированій формі, що надає додаткової нереальності цієї історії, а яскраві аромати – душі дівчат – якоїсь штучності і навіть трохи божевілля. Але ж ми знаємо, що реальність іноді буває страшнішою, цинічнішою та непердбачуванішою за будь яку, навіть, хворобливу фантазію, а маніяками виявляються зазвичай зовні притомні люди. Вони виховані, мають гарну освіту та роботу, а іноді навіть керують державою.
Хочете порівняти ці роздуми зі своїми – сходить в театр та перевірте власні відчуття.
У виставі зайняті: Ігор Волосовський – парфумер Жан-Батист Гренуй. Настя Нестор – аромат Лори Ріши. Віра Корольченко, Оксана Фахретдинова, Альона Міхєєва, Катерина Загороднюк – аромати вбитих красунь, журналісти, поліціянти, безхатьки. Режисерка – Стася Волошина.
Нещодавно ми розповідали про інші невеликі недержавні театри.
Фото авторки