Новини Одеси та Одеської області

Книголюб-2023: Одеська бібліотека оголосила читацький конкурс

Книголюб-2023: Одеська бібліотека оголосила читацький конкурс

Читай! Пиши! Перемагай!» Під таким гаслом в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний конкурс читацьких рецензій «Книголюб-2023». Це – партнерський проект найстарішої публічної бібліотеки України та громадської організації Ротарі клуб «Одеса-Рішельє».

Читайте також: Як проходив конкурс «Книголюб у 2022 році»

Ліки проти стресу

Не секрет — світ сьогодні заполонили електронні гаджети. Але все ж таки головним джерелом пізнання світу і людей, як і раніше, залишаються книги. А в наш нелегкий час для багатьох вони стали, до того ж потужним антистресом. Адже саме книги читали при свічках та ліхтариках під час тривалих блекаутів – без світла та інтернету.

Хтось воліє легке читво, хтось — глибоку, якісну літературу. І тішить, зазначають творці конкурсу, що нерідко читачі шукають та знаходять такі книги серед творів сучасних українських письменників. А своїми думками про прочитане хочуть поділитися.

Саме для таких читачів і був створений конкурс читацьких рецензій. Вперше він відбувся 2011 року — під час проведення XII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

Сто книг для рецензій

книги для рецензій

Конкурс приурочений до пам’ятної дати – відкриття в бібліотеці читального залу 27 квітня 1830 року. І ось уже 12 років поспіль протягом квітня – вересня його організатори пропонують усім охочим написати рецензії новинки літератури. На цей раз Одеська національна наукова бібліотека надала близько 100 книг, виданих в Україні у 2022 -2023 роках. Вони привернули увагу читачів, ставши переможцями різноманітних престижних конкурсів та літературних рейтингів, лауреатами національних та міжнародних премій. Перелік цих книг представлений на сайтах ОННБ та бібліотек-партнерів. Втім, учасник може подати рецензію на книжкову новинку і на власний вибір.

Протягом квітня-вересня організатори конкурсу запропонують його учасникам майстер-класи з написання рецензій, зустрічі з відомими письменниками, презентації видань. А 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек – підіб’ють підсумки. Автори найцікавіших та найоригінальніших рецензій будуть відзначені грошовими преміями, грамотами, електронними сертифікатами учасників.

Проти кліпового мислення

сергій степаненко

Конкурс дає унікальний шанс для читачів усіх вікових категорій та літературних уподобань виявити свої власні творчі здібності. Можливо, перші нотатки надихнуть когось і самому зайнятися літературною працею.

Планують організатори залучити до проекту і тих, хто був змушений виїхати за кордон. І, звісно, — студентство та молодь. Адже без книг неможливо уявити передачу знань від покоління до покоління.

— На книгах базується процес навчання. І, якщо студент не має звички до читання, він, скажімо так, не має вміння вчитися, — вважає ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко, які взяли участь у відкритті конкурсу. – Зараз телеграм-каналами, твіттером у наше життя закладається кліпове мислення. Воно спрямоване на емоційну складову людської свідомості. Читання – отримання думок, суджень. Тому, стверджують психологи та нейробіологи, немає іншого шляху, крім читання, щоб розвинути у молодої людини процес мислення.

Інвестиція в розвиток людини та країни

ірина бірюкова

— Ми зараз складаємо іспит на стійкість. Минулого року – буду відвертою – трохи розгубилися, – зізнається генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова. — Як працювати під час війни? А потім спитали себе – що нам заважає? Заважають обстріли, можливо відсутність укриттів. Але нам заважає відсутність читачів. Читачі є. І під час війни увага до них – вкрай необхідна.

Книги — це інвестиція в розвиток людини, суспільства, держави, переконана Ірина Олександрівна. І сьогодні через співдружність бібліотек можна говорити про те, що відбувається в Україні, яка допомога потрібна нашій країні. Саме під час війни було укладено меморандум про співпрацю Одеської бібліотеки ім. Грушевського та Центральної бібліотеки Ліверпуля. Своїм підписом документ засвідчив король Великобританії Чарльз III. У Швейцарії, у Берні у цей час відбувається міжнародна конференція «Відродження мистецтва та культури в Україні, прикладом якої є Одеса та Одещина».

«Дивослово» в читальній залі

віктор денісів

Попри бомбардування, провела Одеська національна наукова бібліотека конкурс читацьких рецензій і минулого року.

— У березні — постійні тривоги, прильоти, трагічна гибель людей, — згадує натхненник та меценат проекту, член-кореспондент Транспортної академії України Віктор Денисов. – Я подзвонив Ірині Олександрівні та кажу: щось треба робити. Приміщення бібліотеки закривається для збереження фондів, але є філія на Філатова, 1. Можливо, там відкриємо читальний зал? Приїхали туди. І дивлюся — біля вікна сидить за столом чоловік і щось пише. Виявляється, він уже писав рецензію! З такими людьми Одеса, Україна – непереможні.

Зараз у читальному залі на Філатова, 1 працює мовна літературна вітальня «Дивослово». Сюди запрошують усіх, хто хоче вивчити чи вдосконалити своє знання української мови.

Заняття клубу веде мовознавець та культуролог Тетяна Ананченко. Двері вітальні відчинені щосереди з 14.00 до 15.30.

Докладніше про конкурс (умови, новини, оголошення) можна дізнатися на: сайті: https://odnb.odessa.ua та фейсбук-групі: «Книголюб».

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
andriy
andriy
4 місяців тому

Книги – це двері до нового світу
Книги – це джерело знань, розваг і натхнення. Вони можуть завести нас у далекі країни, познайомити з новими людьми і переживаннями, допомогти нам зрозуміти себе і світ навколо.
На нашому сайті ви знайдете книги на будь-який смак. У нас є романи, детективи, фантастика, наукова фантастика, любовні історії, історичні романи, біографії та багато іншого.
https://alfa1.in.ua/ua/g108485545-knigi-zhurnali-listivki

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції