Новини Одеси та Одеської області

Рецензії пишуть читачі: в Одеській науковій бібліотеці стартував конкурс «Книголюб – 2022»

Рецензії пишуть читачі: в Одеській науковій бібліотеці стартував конкурс «Книголюб – 2022»

Одеські бібліотеки на радість книголюбів знову відкрили свої зали для відвідувачів. «Література вимагає як талановитого письменника, а й талановитого читача» – стверджував великий Гете. І тому, незважаючи на рашистську агресію, в Одеській національній науковій бібліотеці (ОННБ) розпочався традиційний конкурс читацьких рецензій «Книголюб – 2022».

Стартував конкурс 27 квітня. Саме цього дня 1830 року відкрилася Одеська публічна бібліотека, книжкові збори якої стали основою легендарної одеської «скарбниці знань».

Конкурс читацьких рецензій вперше було проведено у 2011 році у рамках XII виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Він став партнерським проектом Одеської національної наукової бібліотеки та громадської організації Ротарі клубу «Одеса-Рішельє».

За словами генерального директора ОННБ Ірини Бірюкової, у конкурсі активно брали участь не лише одесити, а й читачі з інших міст України з-за кордону.

Ірина Бірюкова

А цього року він має стати ще ширшим. До проекту приєдналися Одеська обласна організація Національної спілки письменників України та Одеська обласна бібліотека для юнацтва.

– Місія цього проекту – повернути інтерес до читання книг, повернути до бібліотек читачів, – розповів один із ініціаторів конкурсу та його спонсор, доцент Одеської національної морської академії Віктор Денисов. – Я живу у будинку, де є паркінг. І під час повітряної тривоги туди спускаються усі мешканці. Замість спілкуватися – «втикаються» у смартфони. Минулого року я вирішив передплатити газету «Одеське життя». Приношу газети із собою у паркінг – показую. Люди беруть, читають. Потім ці газети «бродять» протягом тижня сусідами, консьєржками, паркувальниками. А потім повертаються із вдячністю.

Віктор Денисов

Людина, перебуваючи в інтернеті, завантажена зайвою інформацією, яка їй не потрібна, вважає Денисов. І розібратися у цьому потоці йому важко. А коли приходить до бібліотеки, спілкується із фахівцями, які можуть порадити потрібну літературу. Якщо ж читач на прочитану книгу напише рецензію – сам долучиться до літературної праці. І багато читацьких міркувань – дуже цікаві та корисні.

– У процесі конкурсу наші читачі діляться своїми враженнями про прочитані книги. А ми хочемо допомогти, щоб їхні рецензії пролунали. Щоб, прочитавши їх, люди захотіли і книгу прочитати, здобути нові знання – і стати сильнішими, – поділилася Ірина Бірюкова. – У цьому – наш опір зовнішнім обставинам тією зброєю, яка у нас є. Для нас важливо переступити через страх, через труднощі – зібратися та продовжити нашу одеську традицію.

Одеська національна наукова бібліотека не припиняла роботу жодного дня. Хоча переважно її будівлі на Пастера, 13 сьогодні читачів не обслуговують – з міркувань безпеки персоналу та відвідувачів. Тож працювати доводилося онлайн. Але такими послугами користуватися, на жаль, можуть не всі читачі. Тому за адресою Філатова, 1 було відкрито читальний зал бібліотеки. Тут є передплата періодичних видань – популярні одеські та всеукраїнські, можна скористатися комп’ютером. А напередодні було відкрито персональний абонемент – читачі зможуть брати книги додому. Проводять у бібліотеці та консультаційні зустрічі з переселенцями, які змушені втекти від рашистської агресії.

– Ми хочемо бути корисними, – каже Ірина Бірюкова.

Про умови конкурсу читачі можуть дізнатися на сайті ОННБ у розділі «Конкурс читацьких відгуків «Книголюб» та на сторінці бібліотеки на Facebook.

Цього року конкурсантам представлено понад 50 книг, випущених українськими видавництвами, які стали переможцями найпрестижніших літературних конкурсів, національних та міжнародних премій. Для написання рецензій будуть запропоновані книги для дітей та дорослих, наукові праці, поезія та публіцистика.

Чудово, що традиція читацьких рецензій зберігається, вважають організатори конкурсу: вона є дуже важливою і для читачів, і для письменників.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: