Потенційна аварія на Запорізькій атомній електростанції породила в нашому суспільстві паніку: багато українців відчайдушно розкупили весь йодид калію, який є в аптеках, і сперечаються між собою, чи варто пити йод при можливому радіаційному викиді. При цьому багато губляться у рекомендаціях медпрацівників та енергетиків. «Одеське життя» дізнавалася, як і кому слід пити йод під час радіації, а кому приймати цей препарат категорично протипоказано.
Як запевняють енергетики, ще з вересня минулого року всі реактори ЗАЕС припинили свою роботу і таким чином не виробляють радіоактивний йод. Із цього випливає, що у разі аварії на ЗАЕС приймати йод не варто у жодному вигляді.
У той же час низка медиків діляться різноманітними порадами щодо прийому йодиду калію на випадок аварії. Багато хто все ж таки радить придбати цей медпрепарат на випадок якихось несподіваних обставин для власного спокою, але в жодному разі не приймати без офіційного повідомлення органів влади. Пити його для профілактики теж категорично заборонено.
За словами лікаря-терапевта та ендокринолога Марини Краповнер, йодид калію може захистити організм тільки від радіоактивного йоду і тільки щитовидну залозу і «ні від яких інших радіоактивних частинок калію йодид не допоможе».
Як зазначає Марина Краповнер, приймати йодид калію слід протягом перших півгодини після катастрофи і лише за вказівкою органів влади. Якщо ж терористичний акт на ЗАЕС все ж таки трапиться, але від офіційних осіб не було попередження щодо прийому йодиду калію, то пити таблетки не варто. Слід чітко усвідомлювати, що даний препарат становить велику небезпеку для організму людини і здатний викликати важкі побічні ефекти аж до летального результату.
Калій йодид забороняється приймати особам віком понад 40 років, оскільки в такому віці прийом цього препарату не принесе жодної користі.
«Після 40 років вважається, що люди виконали свою репродуктивну функцію… Після 40 років ми вже не захищаємо щитовидну залозу від радіації», – нагадує Марина Краповнер.
А ще фахівець запевняє, що приймати йодид калію не слід людям із гіпертеріозом та алергією на йод.
Також не слід приймати препарат людям з віддаленою щитовидною залозою – вони не здатні засвоювати радіоактивний йод без залози, тому захищати організм від нього їм не потрібно.
Рідкий йод не є альтернативою йодиду калію, попереджають медики. Адже це різні форми препарату: звичайний йод, яким ми мажемо рани, не призначений для внутрішнього використання і приймати його небезпечно для організму.
Крім цього, не є замінниками йодиду калію йодомарин та розчин «Люголь» – вони не убезпечать щитовидну залозу від радіації, зате можуть зашкодити самопочуттю.
Стаття на тему: Загроза вибуху на ЗАЕС: що буде з Одесою і як врятуватися від радіації.
Фото РБК-Україна
Два заклади професійно-технічної освіти Одеської області долучилися до «Програми екстреного відновлення», реалізованої за підтримки Японського… Read More
Підготовка до курортного сезону в Одесі включає питання доступності зон відпочинку для маломобільних груп населення.… Read More
Привоз на початку квітня. Дощ ллє собі цілий день з маленькими перервами, покупці – самі… Read More
В Одесі планують спрямувати 2 мільйони гривень на санітарну обрізку зелених насаджень уздовж Траси здоров’я… Read More
Всім привіт із п'ятницею! І нехай вона виявиться по-справжньому позитивною та вельми продуктивною! І ще… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, очікується сонячна активність із К-індексом 5 (червоний рівень), що відповідає сильним… Read More