Новини Одеси та Одеської області

Йди геть, похмілля: поради, чим рятуватися вранці після застілля

Йди геть, похмілля: поради, чим рятуватися вранці після застілля

Лікар-нарколог розповів про причини неприємних симптомів та про те, як правильно собі допомогти після застілля з алкоголем.

До новорічних свят ми робимо покупки, запасаючись не лише продуктами харчування, а й міцними напоями. У розпал веселощів буває легко перебрати з алкоголем, і вранці зіткнутися з такою неприємністю, як похмілля. Я, шляхом експерименту, вирішила з’ясувати, як боротися з цим явищем та які засоби виявляться ефективнішими. А лікар-нарколог розповів про причини неприємних симптомів та про те, як правильно собі допомогти.

Експеримент «Боротьба з похміллям»

похмелье

Спеціально напиватися заради експерименту ніхто не став, але нагода випала сама собою. Нещодавно моя знайома Надія вийшла заміж. А перед весіллям вона влаштувала невеличкий дівич-вечір, куди запросила мене і ще кілька подружок. Загалом ми випили небагато, але домашнє вино — річ підступна. Загалом, від кількох келихів нас розвезло не по-дитячому. І зранку було погано всім. Тоді ми вирішили випробувати на собі різні засоби від похмілля та з’ясувати, що допомагає краще.

Винуватиця урочистості воліла лікуватися розсолом, її сестра Ольга обрала кефір, найкраща подруга Світлана раніше за всіх схопила пляшку мінеральної води. Ще одна наша знайома, Марина, погодилася випробувати на собі засіб «клин клином», купивши собі пляшечку пива. А я вирішила боротися із похміллям аптечними засобами. І ось що з цього вийшло.

похмелье

Розсіл. Вливши в себе через силу дві чашки цього чудодійного напою, Надія відразу пошкодувала про свій вибір. У неї посилилася нудота і єдиний у домі унітаз на півдня зник у її обіймах.

Кефір. Судячи з виразу обличчя Ольги, цей засіб теж не допомагав. Від головного болю кефір її не рятував, але нудити дівчину перестало. Також не минало і відчуття спраги, а навпаки, пити хотілося ще дужче, тому Світлані довелося поділитися з нею мінералкою.

Мінералка. Світлана, яка «лікувалася» мінералкою, до обіду помітила, що стала почуватися набагато краще.

похмелье

Пиво. На Марину цей «еліксир життя» подіяв безвідмовно. Після перших ковтків у її очах з’явився блиск, а на щоках — легкий рум’янець. Їй знову хотілося веселитися і навіть прокинувся апетит. Здолавши одну пляшечку, дівчина вирішила взяти іншу. Побачивши це, Ольга, яка лікувалася кефіром, припинила свою участь в експерименті і стала пити пиво разом із Мариною. Дівчата не захотіли зупинятися на досягнутому і надвечір «налікувалися» так, що ледве стояли на ногах. А наступного ранку на них знову чекав той самий неприємний сюрприз у вигляді похмілля.

Аптечні засоби. В аптеці я взяла ліки, які мені запропонував фармацевт: «Атоксил», «Аспірин» та якісь пігулки від нудоти. Працівник аптеки порекомендував мені спочатку випити таблетки, а за годину прийняти «Атоксил». Я діяла за його рекомендацією. І в результаті головний біль минув за 10 хвилин, нудити перестало майже одразу. Через півгодини після вживання “Атоксилу” я відчула значне полегшення. Про вчорашній день нагадувала лише спрага, з якою допомагала боротися та сама мінералка.

 

Раніше ми розповідали, як впливає місяць народження на здоров’я: що кажуть вчені?

Що таке похмілля?

Любов Мірошниченко, лікарка-психіатр-нарколог «Одеського Обласного центру психічного здоров’я»:

— Давайте для початку розберемося з причинами виникнення похмільного синдрому. По суті, алкоголь це токсин. При його надмірному споживанні вранці може з’явитися біль голови, нудота, тремор рук, нездужання, іноді підвищення або зниження артеріального тиску. Це не що інше, як отруєння етанолом, при якому страждають усі органи та системи організму, найбільше страждає нервова система.

В організмі людини етанол, перетворюючись на отруйну речовину «ацетальдегід», сприяє утворенню інших токсинів. В результаті людина, яка вживала велику кількість спиртного, вранці відчуває всі неприємні наслідки. Дати однозначну відповідь на запитання, яка доза розважальних напоїв може бути безпечною, я не можу: можна випити кілька чарок неякісного алкоголю і відчути симптоми інтоксикації, а можна випити хорошу пляшку, а вранці прокинутися лише з головним болем. Тому, щойно ви відчули перші ознаки сп’яніння, краще зупинитися чи хоча б зробити перерву.

Як собі допомогти при похміллі?

похмелье

Любов Мірошниченко, лікарка-психіатр-нарколог «Одеського Обласного центру психічного здоров’я»:

— Як правило, народні методи боротьби з похміллям є неефективними. Розсіл не допомагає тому, що ми вливаємо воду, якою організм і так перенасичений: після вживання спиртного в організмі відбувається дисбаланс рідини. “Боржомі” лише в малій кількості може відновити мікроелементи, які людина втрачає під час вживання алкоголю, тому істотного полегшення цей спосіб не принесе. Похмелятися слабоалкогольними напоями я не рекомендую, вони можуть лише на якийсь час полегшити стан, але потім це лише погіршить ситуацію.

На мій погляд, найкращий спосіб боротися з похміллям — вдатися до медикаментозних засобів, які мають антитоксичну дію: «Енторосгель», «Атоксіл», «Сорбекс» або «Біле вугілля». Також можна випити потрійну дозу якихось мультивітамінів, щоб компенсувати те, що організм втратив під час застілля. Не зайвим було б прийняти «Аспірин»: він розріджує кров, яка згущується під час вживання алкоголю, утворюючи тромби в дрібних судинах. Але якщо симптоми отруєння дуже виражені, треба звернутися по медичну допомогу.

Ступені алкогольного сп’яніння

ПЕРША: легке сп’яніння

У людини піднімається настрій, знижується самокритика, «розв’язується» язик, дещо порушується координація. Їй весело та комфортно, всі неприємності здаються незначними, а позитивні моменти перебільшені. Людина зайве відверта, настирлива, нетактовна. Самій їй здається, що вона розумна й дотепна.

ДРУГА: середній ступінь сп’яніння

Характеризується незграбністю рухів, невиразною мовою. Людина може відчувати гнів і дратівливість, іноді проявляти агресію. Поведінка стає непередбачуваною, пропадає інстинкт самозбереження, погана координація. Тут ми можемо вже почути від п’яного: Ти мене поважаєш?.

ТРЕТЯ: сильне сп’яніння

Характерні нерозбірлива незв’язана гучна мова, розгонисті рухи, хитка хода. Поведінка розгальмована. Психомоторне збудження змінюється загальною млявістю та сонливістю. У такому стані п’яний може заснути будь-де, навіть на вулиці.

ЧЕТВЕРТА: тяжке сп’яніння

Порушується свідомість, від оглушення до коми. Сп’яніння супроводжується грубими неврологічними розладами. Людина може знепритомніти. Порушується ритм серця, дихання. Може статися мимовільне спорожнення сечового міхура та кишечника. Характерна повна втрата пам’яті. Можуть спостерігатися судоми. За ознаками алкогольної коми потрібна термінова госпіталізація та проведення інтенсивної терапії реанімації для зняття інтоксикації.

* * * * *

Недаремно кажуть, що похмілля — штука тонка. Тому в новорічній метушні, під час біганини по магазинах по спиртні напої, не забудьте заскочити до аптеки, щоб купити протиотруту. А краще взагалі відмовитися від вживання спиртного, якщо ви не знаєте своєї міри. Адже Новий рік настане незалежно від того, чи на вашому столі буде шампанське. А у світі є чимало інших способів підняти собі настрій.

Катерина Квашніна


Раніше ми розповідали про те, що відбувається з людиною в разі непритомності і чим це небезпечно.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції