Новини Одеси та Одеської області

Які монети варто колекціонувати?

Які монети варто колекціонувати?

Колекціонери, особливо недосвідчені, часто запитують, які монети варто збирати. Рішення про це залежить тільки від людини, адже це її колекція, і саме вона вирішуватиме, як її формувати.

Щоб полегшити вибір, ми намагатимемося підказати, які монети зростають у ціні та які з них більш популярні. Можна монети України продати на Monitex за гарною ціною.

Розвиток історичних знань

При серйозному колекціонуванні монет не можна займатися цією справою, не розвиваючи свої історичні знання. Навіть нумізмат, який не цікавиться хронологією, доходить до того, що сам вивчає історію монети, місцевість, в якій вона була викарбувана, розвиток техніки карбування.

Таким чином, колекціонування монет – це ще й інтелектуальні інвестиції в самого себе, у свій розвиток. Важливо наголосити, що при зборі монет ми самі вирішуємо, які саме екземпляри ми шукатимемо. Кожна готова серія практично унікальна – у будь-якого нумізмата свої інтереси, які знаходять свій відбиток у його особистих та неповторних колекціях. Саме через подібні хобі допомагають детальніше вивчати історію своєї чи чужої країни. 

Монети, які варто збирати

Незалежно від того, які монети ви збираєте: вітчизняні чи іноземні, колекційні чи тиражні, варто звернути увагу на кілька основних факторів, які надаватимуть вирішальний вплив на вартість:

  • тип злитка — найбільше цінуються золоті монети, потім срібні, але варто також враховувати чистоту злитка: що чистіше, то цінніша монета;
  • вага — монети з великою вагою коштуватимуть дорожче;
  • карбування — монети, викарбувані обмеженим тиражем, цінуються більше, ніж звичайні;
  • привабливість — монета також має бути популярною на нумізматичному ринку, інакше її буде важко виставити на продаж;
  • стан монети — монети в ідеальному стані цінуються більше, ніж пошкоджені та подряпані;
  • унікальність — як не парадоксально, про це часто свідчать помилки виробництва, які роблять їх унікальними екземплярами;
  • значущість – найбільшим попитом у колекціонерів мають пам’ятні екземпляри, що мають цікаву історію.

Оцінити старовинні монети непросто, але, звичайно, найкраще збирати ті монети, які мають попит у колекціонерів і досягають найвищих цін на ринку.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції