2 квітня у всьому світі святкується Міжнародний день дитячої книги. Для дітей книга може стати найближчим другом. Вона розповідає гарну історію, вчить моралі та добрим справам, робить нас грамотними, а найголовніше — занурює у казковій світ, де ми стаємо головним героєм, і обов’язково перемагаємо зло.
Отже, як помінялося ставлення до дитячої книги під час війни, та що краще читати дітям під час повітряної тривоги, сьогодні нам розповіла Ольга Стемберська — директорка одеської дитячої бібліотеки № 40.
— Якось змінилося ставлення дітей та їх батьків до книжок через війну?
— На скільки важлива та потрібна зараз книга дітям, я зрозуміла ще на початку вторгнення. Батьки почали писати у бібліотечний чат, що діти дуже хочуть щось читати! Особливо під час повітряної тривоги, коли всі сидять у бомбосховищі або у коридори та просто чекають… Тож зараз книжки — це справжній порятунок, вони допомагають відновити емоційний баланс. І головна порада для батьків дітей до 10 років: читайте своїм хлопчикам та дівчаткам добрі казки на ніч!
— Які книжки ви радите читати дітям зараз?
— Звісно я раджу читати дітям тільки позитивні книжки. Наприклад, Лоренцо Паулі «Лисичка йде до бібліотеки» та Мар’яна Горянська «Бузковий ведмедик або живий іграшковий я». Або історії, які мають сюжет в якому герої долають багато труднощів. Такі книжки приклад для малечі, а іноді і мотивація: Даніель Пеннак «Той ще песик» та «Місія «Порятунок» Євгенії Завалій. Я можу перерахувати кілька десятків книжок для кожної категорії дітей, але краще приходьте до бібліотеки, де вас чекають професіонали-бібліотекарі.
— Як під час війни живе звичайна дитяча бібліотека?
— Бібліотека продовжує працювати незважаючи ні на що. Намагаємося дітей не лише навчати, але й організовувати щось цікаве. Наприклад на тижні ми провели марафон «Дитячі письменники на захисті України». Розповідали дітям, та дорослим, хто з наших письменників зараз у лавах ЗСУ:
- Сергій Гридін — «Іграшка»;
- Віталій Запека — «Полінка»;
- Сергій Лоскут — «Великі собаки бояться маленьких дівчаток» та «Чубзики»;
- Сергій Пантюк — «Вінчі й Едісон»;
- Павло Матюша — «Вієчка».
Читайте також:
- Бібліотеки Херсонщини оголосили благодійний збір книжок
- Де можна продати старі книги в Одесі?
- 10 розмов про давню історію України: в Одесі презентували нову книгу