Новини Одеси та Одеської області

Які книжки читати дітям під час війни, — поради спеціалістів

Які книжки читати дітям під час війни, — поради спеціалістів

2 квітня у всьому світі святкується Міжнародний день дитячої книги. Для дітей книга може стати найближчим другом. Вона розповідає гарну історію, вчить моралі та добрим справам, робить нас грамотними, а найголовніше — занурює у казковій світ, де ми стаємо головним героєм, і обов’язково перемагаємо зло.

Отже, як помінялося ставлення до дитячої книги під час війни, та що краще читати дітям під час повітряної тривоги, сьогодні нам розповіла Ольга Стемберська — директорка одеської дитячої бібліотеки № 40.

діти читають книги

— Якось змінилося ставлення дітей та їх батьків до книжок через війну?

— На скільки важлива та потрібна зараз книга дітям, я зрозуміла ще на початку вторгнення. Батьки почали писати у бібліотечний чат, що діти дуже хочуть щось читати! Особливо під час повітряної тривоги, коли всі сидять у бомбосховищі або у коридори та просто чекають… Тож зараз книжки — це справжній порятунок, вони допомагають відновити емоційний баланс. І головна порада для батьків дітей до 10 років: читайте своїм хлопчикам та дівчаткам добрі казки на ніч!

— Які книжки ви радите читати дітям зараз?

— Звісно я раджу читати дітям тільки позитивні книжки. Наприклад, Лоренцо Паулі «Лисичка йде до бібліотеки» та Мар’яна Горянська «Бузковий ведмедик або живий іграшковий я». Або історії, які мають сюжет в якому герої долають багато труднощів. Такі книжки приклад для малечі, а іноді і мотивація: Даніель Пеннак «Той ще песик» та «Місія «Порятунок» Євгенії Завалій. Я можу перерахувати кілька десятків книжок для кожної категорії дітей, але краще приходьте до бібліотеки, де вас чекають професіонали-бібліотекарі.

рекомендовані книжки для дітей

— Як під час війни живе звичайна дитяча бібліотека?

— Бібліотека продовжує працювати незважаючи ні на що. Намагаємося дітей не лише навчати, але й організовувати щось цікаве. Наприклад на тижні ми провели марафон «Дитячі письменники на захисті України». Розповідали дітям, та дорослим, хто з наших письменників зараз у лавах ЗСУ:

  • Сергій Гридін — «Іграшка»;
  • Віталій Запека — «Полінка»;
  • Сергій Лоскут — «Великі собаки бояться маленьких дівчаток» та «Чубзики»;
  • Сергій Пантюк — «Вінчі й Едісон»;
  • Павло Матюша — «Вієчка».

Читайте також: 

 

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції