Новини Одеси та Одеської області

10 розмов про давню історію України: в Одесі презентували нову книгу

10 розмов про давню історію України: в Одесі презентували нову книгу

17 березня в універсальній науковій бібліотеці Грушевського презентували нову книгу «10 розмов про давню історію України». Її автори – Андрій Красножон, доктор історичних наук, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету та видавець Олександр Красовицький. Саме вони і розповіли майбутнім читачам, що це за книга і чому вона варта уваги.

Виявляється, що нинішні часи ідеальні для написання нових книг. Ну принаймні, так відчув один із авторів «Розмов» Андрій Красножон. Не зважаючи на всі негаразди, саме «завдяки» відключенням світла він зміг доволі швидко завершити редактуру тексту.

Авторы новой книги

Андрiй Красножон та Олександр Красовицький

– У нас почали вимикати світло і вимикали протягом всього часу роботи над книжкою. Саме це стало ознакою, що ми працюємо всупереч – нас бомблять, а ми пишемо книги. Як воно писалося, я навіть зараз не можу сказати – просто диво якесь. Так, завдяки путіну, який теж зробив вклад в написання цієї книги, мене не відволікала жодна людина, бо разом із світлом зникав зв’язок, ніхто не заходив до кабінету. Інтернет не працював і ти не відволікався на соцмережі, бо не маєш через що туди зайти – ти просто пишеш і пишеш. Так і зробили цю книжку.

З анотації:
Як дізнатися історію цивілізацій, які ще не винайшли писемність, документи яких не зберігають в архівах? Наприклад, одночасно з будівництвом пірамід у Єгипті на території України розвивалася трипільська землеробська «цивілізація». Усі свідчення про неї нам відомо винятково з розкопок. Дописемна історія людства охоплює період у більш ніж два мільйони років. І більшу частину джерел для написання історії стародавнього світу отримано археологами. А як клімат і географія вплинули на розвиток історії? Завдяки своїй строкатій кліматичній зональності українські території тривалий час була зоною контактів і конфліктів найрізноманітніших цивілізацій.

Книга написана у цікавому та необтяжливому форматі бесід двох людей, які на тлі сучасних подій рефлексують щодо давнього минулого наших територій, адже на думку історика «чим глибше в глибину віків, тим менше пересічні українці знають історію і тут виявляється, що ти маєш розповісти відомі для професіоналів речі, проте іншим вони будуть в новину». Перший том подорожі розпочинається із часів палеоліту, охоплює Трипільську культуру, еллінську епоху, римські часи і закінчується раннім Середньовіччям.

Книги, презентация
Новая книга по истории Украины
Содержание книги
На презентации в одесской библиотеке
В Одессе прошла презентация книги

Втім, автори намагалися не переказувати те, що і так можна прочитати у Геродота та інших істориків, а прорефлексувати та вибудувати історичну панораму, показати скільки в Україні накопичено культурами різних цивілізацій. Автори наполягають, що ні з ким не сперечаються, а лише дають декілька тлумачень, тобто намагаються проговорити різні точки зору.

– Саме наш гострий історичний момент, в реалії якого ми знаходимось, змусив більш чітко формулювати думки з оглядкою на сучасність. Найцікавіше, що Україна – це країна з непередбачуваним минулим, – зауважує Андрій Красножон.

Співавтор та видавець «Розмов» Олександр Красовицький прогнозує, що за місяць-другий буде зроблено додрук накладу, а там і другий том вийде. Також він додає, що саме зараз молодіжна аудиторія абсолютно змінила зацікавленість у читанні з пасивної на активну позицію. І ця динаміка його дуже тішить. Тож він звернувся до істориків та авторів художніх творів, які пишуть для молодіжної аудиторії з пропозицією співпраці.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: