Геннадій Чабанов головний редактор видань «Одеське життя», «На пенсії» та «Пенсійна телепрограма» розповів журналістці зі США про те, як війна змінила роботу редакції.
Маріса Порто, редакторка та видавчиня зі США проводить дослідження українських медіа для американської аудиторії та університету Північної Кароліни. Ії цікавить як вплинула війна на роботу ЗМІ в Україні. Для проведення дослідження вона запросила до співпраці декілька регіональних медіа, в тому числі «Одеське життя» та приїхала до нашої країни.
Редакторка запитувала як відбувається робота редакції, які корективи внесла війна, як журналісти перевіряють інформацію та протидіють дезінформації.
— Перші тижні після початку повномасштабного вторгнення були непростими. Ми працювали над тим, щоб виконати зобов’язання перед своїми читачами — вчасно доставляти їм газети та оперативно давати інформацію на сайті, хоча це було дуже важко — організаційно та психологічно, — розповів головний редактор «Одеського життя» Геннадій Чабанов.
Сайт «Одеське життя» та наші сторінки в соціальних мережах оперативно висвітлювали події в Одесі та країні. За цей період відвідуваність зросла майже у два рази. Для читачів газет протягом перших тижнів було видано два безкоштовних спецвипуски газети «Одеське життя». Перш за все для людей старшого віку, які не могли отримувати інформацію на сайті: перелік бомбосховищ, ситуація на кордоні, комендантська година і як себе поводити, що робити під час обстрілів тощо.
Проте не тільки війна вносить серйозні корективи у роботу редакції, але і влада. Наприклад, 20 липня всі газети, які видаються в Одеській області та друкуються у комунальному підприємстві «Чорномор’я» обласної ради, не були відправлені до читачів з друкарні. Заблокувала роботу комісія обласної ради.
— Це нонсенс. Така ситуація гіпотетично була можлива тільки за часів Януковича, — сказав під час зустрічі з Марісою Порто головний редактор видання «Одеське життя» Геннадій Чабанов. — Для порівняння наведу приклад як росіяни діяли в Херсоні. В перші ж тижні окупації було налагоджено випуск газети «Надднепрянская правда» з безкоштовним розповсюдженням по всій окупованій території Херсонщини. А на Одещині незалежні видання не могли вчасно потрапити до читачів.
Через декілька днів на зустрічі редакторів з головою обласної ради Григорієм Діденко підіймалася проблема інформаційної безпеки в регіоні та конфліктної ситуації, яка виникла. Але питання лишилися, а за минулий місяць їх стало ще більше.
Геннадій Чабанов поділився з редакторкою зі США спецвипусками газет, які вже стали історією та подякував американському народу, уряду та медіа за підтримку у найтяжчий період незалежної України.
Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що на Одещині передплатники залишилися без газет через дії комісії Одеської облради.
Фото: Том О’Нілл, фоторепортер зі США