Мережа «Озер Зайцева» пересохла на Одещині. Причини цього природні – спекотна погода. Але водоймища можна було б уберегти від пересихання, якби втрутилася людина.
Про це повідомив співробітник Національного природного парку “Тузловські лимани”, науковець та еколог Іван Русєв.
У себе в Facebook він написав, що в нацпарку висохли заповідні “Озера Зайцева” – унікальна система дрібних внутрішніх озер біля піщаного пересипу в пониззі лиману Алібей на кордоні з лиманом Шагані та Карачаус.
Вчений пояснив, що це сталося через те, що цього року вода в лимани та озера майже не надходить ззовні. Через спекотну погоду та посуху не було стоку прісної води по малих річках у лимани. Немає й водообміну між Чорним морем та Тузловськими лиманами.
За словами вченого, водообмін із морем можна було б налагодити, причому навіть без видатків бюджетних коштів. Місцеві рибалки готові були зробити прорву, що з’єднує лимани з морем власним коштом.
Але у департаменті екології Одеської облдержадміністрації блокували видачу рибалкам дозволів на риболовлю та проект не було реалізовано.
Тому рибалки залишилися без риби, а випарювання води з лиманів, на тлі відсутності водообміну, призвело зараз до повного висихання заповідних озер, де були зосереджені унікальні пташині сади галагазів, про що я писав раніше,
– підсумував Іван Русєв.
Раніше “Одеське Життя” писало, що вісім мертвих дельфінів виявили екологи на березі в різних частинах Чорного моря. Основна версія їхньої смерті – ушкодження, які тварини отримали через дії російського чорноморського флоту.
Читайте також: Екологія Чорного моря: що змінилося за час війни?
Фото: Іван Русєв