На Одещині висохли унікальні кольорові озера

На Одещині висохли унікальні кольорові озера

Мережа «Озер Зайцева» пересохла на Одещині. Причини цього природні – спекотна погода. Але водоймища можна було б уберегти від пересихання, якби втрутилася людина.

Про це повідомив співробітник Національного природного парку “Тузловські лимани”, науковець та еколог Іван Русєв.

У себе в Facebook він написав, що в нацпарку висохли заповідні “Озера Зайцева” – унікальна система дрібних внутрішніх озер біля піщаного пересипу в пониззі лиману Алібей на кордоні з лиманом Шагані та Карачаус.

Вчений пояснив, що це сталося через те, що цього року вода в лимани та озера майже не надходить ззовні. Через спекотну погоду та посуху не було стоку прісної води по малих річках у лимани. Немає й водообміну між Чорним морем та Тузловськими лиманами.

За словами вченого, водообмін із морем можна було б налагодити, причому навіть без видатків бюджетних коштів. Місцеві рибалки готові були зробити прорву, що з’єднує лимани з морем власним коштом.

Але у департаменті екології Одеської облдержадміністрації блокували видачу рибалкам дозволів на риболовлю та проект не було реалізовано.

Тому рибалки залишилися без риби, а випарювання води з лиманів, на тлі відсутності водообміну, призвело зараз до повного висихання заповідних озер, де були зосереджені унікальні пташині сади галагазів, про що я писав раніше,

– підсумував Іван Русєв.

Високі Озера Зайцева 1

Озера Зайцева, вересень 2022 року.

Високі Озера Зайцева 1

Озера Зайцева, вересень 2022 року.

Високі Озера Зайцева 1

Озера Зайцева, вересень 2022 року.

цветные "Озера Зайцева"

Так виглядали заповідні озера в 2018 році.

Раніше “Одеське Життя” писало, що вісім мертвих дельфінів виявили екологи на березі в різних частинах Чорного моря. Основна версія їхньої смерті – ушкодження, які тварини отримали через дії російського чорноморського флоту.

Читайте також: Екологія Чорного моря: що змінилося за час війни?

Фото: Іван Русєв

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції