Новини Одеси та Одеської області

Як одеських школярів навчають надавати першу домедичну допомогу (фоторепортаж)

Як одеських школярів навчають надавати першу домедичну допомогу (фоторепортаж)

На початку серпня розпочала свою роботу «Школа першої допомоги для дітей» яку організувала громадська організація «Національна рада з охорони здоров’я та безпеки».

За майже пів року широкомасштабної війни в Україні, фахівці громадська організація «Національна рада з охорони здоров’я та безпеки» підготували для надання домедичної допомоги понад пів тисячі  мешканців Одеси з-поміж цивільних та чималу кількість військових і представників інших силових структур.

Тепер розпочала свою роботу «Школа першої допомоги для дітей». На практичні тренінги залучаються школярі 8-11 класів, яких  на безоплатній основі навчають правил поведінки в екстреній ситуації, порядку виклику швидкої допомоги постраждалим та азів надання першої медичної допомоги одноліткам та дорослим.

Як розповів голова ГО «Національна рада з охорони здоров’я та безпеки» Микита Карпенко, проводити подібного формату заняття в дні шкільних канікул вирішили невипадково. Загалом такі курси мають бути включені до шкільної програми.

Разом з тим, як відомо, через інтенсивність ведення бойових дій, переважна більшість загальноосвітніх навчальних закладів продовжить  навчання за дистанційною формою. Але питання безпеки, тим більш дітей, дуже чутливі. Ось і вирішили проводити тренінги очно, а не через комп’ютер, аби юнаки та підлітки мали можливість не лише подивитися, як рятувати життя оточуючим, а й на практиці перевірити свої здібності.

Заняття проходять два рази на тиждень у вівторок та четвер впродовж трьох годин. Через дотримання заходів безпеки на випадок оголошення повітряної тривоги група учнів складає не більше ніж 25 осіб. А в якості їхніх наставників виступають досвідчені інструктори в галузі безпеки Навчального центру спеціальної підготовки  SAR.

В ході тренінгів школярі здобувають базові знання щодо алгоритму дій з оцінювання стану постраждалого, виклику бригади «швидкої допомоги», перевірки наявності дихання, проведення серцево-легеневої реанімації та зупинки кровотечі як за допомогою спеціалізованого обладнання, так і підручних засобів.

Заняття тривають як в теоретичній і практичній площині. І після  ознайомлення старшокласників з лекційним матеріалом, вони одразу мають змогу спробувати себе в якості рятівника під час надання домедичної допомоги умовному потерпілому.

– Тренінги передбачають вивчення учнями базових питань щодо рятування та стабілізації життя постраждалих до приїзду медиків, якими має бути озброєний кожний свідомий громадянин країни. Адже, як свідчить статистика ведення бойових дій та збройних конфліктів, досить багато смертей трапляється саме через те, що своєчасно не було надано першу медичну допомогу. Діти 8-11 класів – це вже серйозні, самостійні люди, які мають знати, як оперативно ухвалювати рішення про допомогу, коли поруч нема дорослих. А особливо зараз, під час війни, питання готовності кожного до таких дій набуло особливого значення, – наголосив Микита Карпенко.

Власними думками з приводу відвідування занять поділилися й самі школярі. Дев’ятикласник Кирило розповів, що до початку війни над актуальністю таких важливих питань не замислювався. Але збройний напад росії повністю змінив його світогляд. І нині він дуже хоче у разі необхідності вміти допомогти своїм землякам та вважає, що у будь-якому разі здобуті знання будуть йому в нагоді. Він дізнався про проведення тренінгу через Інтернет. Прийшов, подивився та спробував як зупиняти кровотечу й не шкодує.

Такої ж думки дотримується і восьмикласниця Яна, якій тиждень тому запропонувала відвідати тренінг мати.

– Мені сподобалося на заняттях. Багато чого корисного  дізналася. Відтепер усвідомлюю, як і куди накладати людині той же джгут або стискальну пов’язку задля зупинки кровотечі, – поділилася враженнями дівчинка.

З початку серпня заняття в «Школі першої допомоги для дітей» вже відвідало понад 100 школярів. Загалом до кінця місяця на базі медичної клініки Odrex основ надання першої домедичної допомоги мають навчити близько 250 одеських старшокласників.

Ще по темі: Перша допомога – одеситів вчать рятувати життя у воєнний час

Вячеслав ДІОРДІЄВ

Фото автора; На знімках: під час занять з надання першої домедичної допомоги

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: