Новини Одеси та Одеської області

Як говорити з дітьми про війну?

Як говорити з дітьми про війну?

Війна, яку розв’язала Росія в Україні, жорстока та абсурдна. І, звісно, хочеться сховати своїх дітей від цих страшних реалій. Але це, на жаль, неможливе. І сьогодні дітям як ніколи потрібна підтримка дорослих.
Освітній центр Верховної Ради наполягає, що з дітьми говорити про війну треба. Але до різних вікових груп потрібний свій підхід.

Головне правило – дітям треба казати правду. Але при цьому намагатись зберігати максимальний спокій, уникаючи панічних емоцій. Навіть на перший погляд нетямущі малюки чудово зчитують настрій дорослих і втрачають відчуття безпеки, що призводить до нервових станів, постійного страху та емоційних зривів. Ще більше цей стан посилює неконтрольоване та повне паніки спілкування дорослих між собою, але при дитині.

Як говорити про війну з дошкільнятами

Малюкам можна пояснювати все, що відбувається за допомогою казок, у яких йдеться не лише про війну, а й у принципі про безпеку. Почати можна з елементарної “Кози-дерези”. І нагадати про те, як небезпечно пускати чужих до своєї оселі, як важливо триматися разом, слухати батьків і бути уважними. Такі історії можна спокійно видозмінювати – зобразити головним героєм улюбленого персонажа або домашню тваринку, придумати сюжет, який нагадував би події навколо і таке інше.

дети и война

Читайте також: Дружили дві дівчинки, дружили двоє хлопчиків: про війну – мовою мультика для дітей (відео)

Як говорити про війну з дітьми від 6 до 10 років

Тут важливо постійно повторювати, що ви (навіть якщо і розгублені) готові до всього, ніколи не киньте свою дитину і обов’язково захистите. Найчастіше обіймайте своїх дітей та нагадуйте, що ви тут, ви поруч. Розкажіть про те, що збір «тривожної валізки» – це сьогодні необхідність, щоб усе найважливіше і потрібне було під рукою. Є укриття, в якому можна сховатися. Якщо хтось із батьків чи інших родичів зараз на війні чи в теробороні, поясніть, що зараз це така робота. Дорослі захищають країну, а діти допомагають тим, що виконують свою роботу: навчаються, допомагають по дому, слухаються дорослих і не вередують. Можна запропонувати дитині вкластися у спільну перемогу та намалювати малюнок, написати віршик чи якусь історію.

детям о войне

Як говорити про війну з підлітками

Старші діти вже й самі вміють знайти всю потрібну інформацію в інтернеті та соцмережах. І тут головне завдання батьків – акуратно фільтрувати той потік новин, який мчить з усіх боків. Обов’язково розповісти та пояснити, чому важливо читати лише офіційну інформацію. Якщо у дитини є улюблені блогери, які публікують новини частіше за наш уряд, можна запропонувати разом розбиратися з тим, де є офіційне підтвердження, а що однозначно фейк. Розповісти про те, що під час війни ворог завжди готує пропаганду, щоб ввести в оману. Тому президент України виступає кілька разів на день, і всі офіційні особи також публікують лише перевірену інформацію у соцмережах. Не все, що потрапляє в інтернет, правда. Причому навіть у мирний час.

І обов’язково всім дітям, незалежно від віку, необхідно регулярно нагадувати про те, що у воєнний час важливо бути в рази обережнішим: не піднімати сторонні предмети на вулиці, не тікати від батьків на прогулянці тощо. А ще про те, що ви дуже любите їх.

І ще один момент, що стосується і дорослих, і дітей. Не викладайте в інтернет і не пересилайте друзям фото та відео вибухів, пересування української техніки, селфі з військовими на блокпостах та все те, чого ворог не повинен знати. Бережіть себе та своїх дітей. Все буде Україною!

Фото: Today.ua та Фокус

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: