Новини Одеси та Одеської області

Інформаційна гігієна під час війни: як не збожеволіти від новин

Інформаційна гігієна під час війни: як не збожеволіти від новин

Безперервний потік інформації з місць бойових дій вибиває нас із колії. Ми нервуємося, впадаємо в депресію, віримо різноманітним фейкам та ІПСО. Важливо навчитися дотримуватися інформаційної гігієни, інакше щоденний потік новин нашкодить психічному і фізичному здоров’ю.

До Міжнародного дня без Інтернету, який випадає на останню неділю січня, ми підготували для вас поради від психолога Раїси Гаврилюк, як не потонути в інформаційному потоці під час війни та зберегти своє психічне здоров’я.

Чому важлива інформаційна гігієна?

психолог Раїса Гаврилюк

Психолог Раїса Гаврилюк

Сьогодні кожен із нас проживає безпрецедентний час. Так, людство, на жаль, пережило не одну війну. Але жодна війна не супроводжувалася такою кількістю інформаційного потоку та ІПСО.

Завдяки розвитку технологій, у нас є можливість у будь-який час і скільки завгодно читати, дивитися та слухати новини з місць подій. Але такі можливості, на жаль, можуть створювати проблеми нашого психологічного здоров’я.

Психологічний тиск може спричинити почуття безпорадності, спустошення, апатії. Ворог жорстокий, новин багато, принаймні, багато про смерть інших, тортури, страждання, — розповідає Раїса Гаврилюк, і попереджає про психологічні пастки.

Небезпечні психологічні пастки під час війни

Травма свідка. Події розвиваються тут і зараз. Завдяки відео з місця подій ми можемо відстежувати до дрібниць все, що сталося. Через таке спостереження інтенсивність емоцій, через неможливість допомогти може зашкалювати та завдавати страждань, які важко пропрацювати.

Вирощування почуття втрати. Коли у мирний час ми втрачаємо близьких, ми маємо час пережити трагедію. Але в контексті війни новини про кількість загиблих надходять щодня. Часу відновлення не залишається.

Фільтр мислення – «негативізм». У кожного з нас є «фільтри» мислення. Завдяки їм ми можемо сприймати інформацію спотворено. Один із таких фільтрів називається «негативізм». Коли здається, що в житті все погано і нічого хорошого не буде. Кількість неприємних новин може створювати відчуття, що у житті лише чорне. А далі вже важко бачити те світле, що маємо.

Як дотримуватись інформаційної гігієни під час війни

Інформаційна гігієна. Жінка відчуває стрес

Виберіть джерела надійної інформації. Всі інші сторінки або канали новин закрийте.

Стежте за часом. Відстежте межу, коли вам незручно від кількості отриманої інформації. Спробуйте відстежити через якийсь час вам вже не зручно читати або дивитися про події.

Робіть профілактичні дні. Виберіть кілька днів без новин. Найголовніше ви і так дізнаєтесь від близьких. У такі дні сплануйте приємні активності, які допоможуть відновитися емоційно.

Обмежуйте себе від негативної інформації. Під час надзвичайної ситуації намагайтеся обмежувати себе в кількості часу, витраченого на отримання подробиць. На жаль, мозок приміряє те горе, яке мешкають люди на себе, начебто – я постраждалий.

Задавайте собі питання «що я можу зробити?». Важливо діяти. Це допомагає опрацьовувати почуття безпорадності. Можете допомогти постраждалим – допомагайте. Немає можливості – рухайтеся.

Регулярні прогулянки та спорт. Тіло накопичує напругу, а завдяки руху воно розслаблюється.

Читайте також: Допомога психолога: чи можна отримати безкоштовно?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції