Новини Одеси та Одеської області

Індексація пенсій у липні: кому і скільки доплатять

Індексація пенсій у липні: кому і скільки доплатять

Індексація пенсій для держслужбовців та наукових співробітників очікується з 1 липня 2023 року. Це буде вже другий етап підвищення пенсійних виплат. Перший пройшов у березні і торкнувся більшості видів пенсій.

Індексація з 1 липня очікується для осіб, пенсії яких призначені за Законами:

  • «Про державну службу»;
  • «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
  • «Про статус народного депутата України»;
  • «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Підвищення пенсій для осіб зазначених категорій передбачено постановою Кабінету Міністрів «Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш уразливих верств населення у 2023 році» №168 від 24 лютого 2023 року.

Скільки додадуть до пенсій держслужбовців після індексації

Як і в березні, підвищення цих пенсій має відбутися на 19,7%, або на коефіцієнт 1,197. Підвищується лише основний розмір пенсії без надбавок.

Загальний розмір підвищення не може бути меншим за 100 гривень. А максимальна сума доплати не може перевищувати 1500 гривень.

Також слід розуміти, що не підвищуватимуться пенсії, розмір яких становить 20 тисяч 930 гривень або вище. Тобто індексація відбувається у рамках максимального розміру пенсії, який сьогодні дорівнює десяти прожитковим мінімумам (2093 гривні х 10).

Можна перейти на більш вигідну пенсію

Зауважимо, що пенсії зазначених категорій громадян не перераховувалися та не підвищувалися вже багато років. Тому багатьох колишніх держслужбовців та науковців уже перевели на звичайні пенсії за віком. Адже звичайні пенсії іноді індексуються і їх розмір почав поступово перевищувати розміри заморожених пенсій, які свого часу призначалися державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування та науковцям. Втім, зазначена ухвала передбачає можливість для таких осіб повернутися на свої спеціальні пенсії, якщо в результаті липневої індексації це стане доцільним.

Нагадаємо, що спеціальні пенсії раніше призначалися у розмірі від 60% до 90% від зарплати чиновника. Це залежало від дати призначення, оскільки згодом цей відсоток поступово урізався. А потім такі види пенсії призначати загалом перестали. Коли, наприклад, пенсія держслужбовця індексувалася на загальних підставах та перераховувалася, якщо чинним посадовим особам збільшували оклади. Але з 2015 року такі перерахунки повністю припинилися принаймні для тих, хто встиг оформити пенсію за нормами Закону «Про державну службу» і досі її отримує. Відновити індексацію таких пенсій обіцяли ще з 1 березня минулого року і навіть було ухвалено відповідний закон. Однак повернутися до цього питання практично змогли тільки зараз.

Читайте також:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: