Новини Одеси та Одеської області

Який вигляд має сьогодні Одеський залізничний вокзал? (фото)

Який вигляд має сьогодні Одеський залізничний вокзал? (фото)

Біля центрального входу на одеський залізничний вокзал повно машин. Тут і таксисти, звичні на цьому місці, і залишені на якийсь час автомобілі. Жінки та діти від’їжджають, чоловіки – проводжають рідних. Звучать слова прощання, набагато сердечніші, ніж зазвичай. Все частіше кажуть «Мирного неба!» і «Бережи себе».

Яскраві одеські тітки з табличками з картону, на яких надряпано «ЗДАМ КВАРТИРУ» – на посту, хижо мружать очі і виглядають невпевнених приїжджих.

Черги біля кас на залізничному вокзалі – трохи більше ніж зазвичай. І відразу впадають у вічі оголошення з підкресленим словом «БЕЗКОШТОВНО». Безкоштовно працює зал очікування, пущено додаткові безкоштовні поїзди, безкоштовно заряджають мобільні телефони. З безкоштовного бракує лише пунктів харчування – всі точки з підозрілими пиріжками та привокзальною шаурмою в окрузі закриті. Автоматично приходить думка, що потрібно натякнути комусь із численних волонтерів. Адже тепер кожна біда та проблема – спільна.

До перонів стоїть лише одна черга. Люди не перебирають маршрутами, всі готові сісти на той поїзд, що прийде. Перша думка: «оце натовп!». Друга: «а, ні… набагато менше, ніж звичайно…». Без паніки, без метушні, ті, що від’їжджають, тихо перемовляються між собою, обсмикують шумливих дітей і телефонують рідним. Хтось спить на валізах.

Ще на тему: Одесити відправляють близьких в евакуацію: фото із залізничного вокзалу

Найнезвичніше – величезна кількість тварин. Коти мирно сплять у переносках, такси перегавкуються між собою, нервово тремтять дрібні собачки.

На виході зустрічаємо і волонтерів. Вони везуть кудись коробки із домашніми консервами – компоти, салати, маринади. Кожна банка дбайливо обгорнута газетою.

Від нас вони сердито відмахуються: “Не заважайте!”. Йде навантаження на машини, розподіл вантажу. – Дайте клацнути бодай ось це «Слава Україні!», – умовляємо ми. – Адже хорошу справу робите, і кадр чудовий!

– І справді, – погоджуються вони. – Гаразд, робіть свій один кадр!

А за п’ять хвилин від вокзалу місто вже живе майже звичайним життям: снують машини, гуляють перехожі, юні парочки тримаються за руки.

Доходимо до «Книжки», купуємо каву, дослухаємося до галасливих одеситів, які приходять цілими сім’ями і виглядають так, ніби немає ні війни, ні тривожних думок.

– Слава Україні! – Героям слава! – чується звідкись.

– Мирного неба! – доноситься з іншого боку.

– І вам! – відгукуються із посмішкою. – Бережіть себе!

Фото Бориса Яворського

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: