Новини Одеси та Одеської області

Як працюватимуть банки в разі воєнного стану?

Як працюватимуть банки в разі воєнного стану?

В Україні вже запроваджували воєнний стан у 2018 році. Попри очікування, для рядових одеситів тоді мало що змінилося. Люди й далі ходили на роботу та навчання, а банки функціонували у звичному режимі. Проте можуть бути й серйозніші сценарії.

Давайте розберемося, як працюватиме банківська система в Україні в умовах можливого воєнного стану.

Чи працюватимуть банки, якщо в Україні запровадять воєнний стан?

Це залежить від ситуації в кожному конкретному регіоні. Нацбанк може обмежити роботу комерційних банків або конкретних підрозділів під час воєнного стану, він має на це право. Всю готівку з відділення банку, яке закрилося, перевезуть у безпечне місце. Для цього є спеціальний протокол та терміни.

У прес-службі Нацбанку повідомили, що починаючи з 2014 року вони постійно враховують ризик військових дій у своїх прогнозах. У разі запровадження воєнного стану Національний банк має кризовий план, щоб фінансова система в Україні продовжувала працювати. Грошові вклади людей не постраждають, навіть якщо деякі банки будуть змушені закритися.

Щодо валютних операцій, то Нацбанк не збирається запроваджувати обмеження. За їхніми оцінками, будь-які обмеження щодо операцій з валютою негативно вплинуть на настрої учасників ринку.

Чи працюватимуть банки, якщо в Україні запровадять воєнний стан?

Що буде з грошовими переказами під час воєнного стану?

Під час військових дій завжди є ризик, що переказ може «зависнути» через втрату інформації. Тому основне завдання банків – успішно завершити банківський день у системі електронних платежів. У деяких випадках, коли є ймовірність, що банк може втратити інформацію про електронний переказ, її дублюватимуть «старою доброю» паперовою квитанцією.

Нацбанк дозволить здійснювати електронні перекази лише обмеженій кількості банків. Якщо ви захочете надіслати або отримати переказ, а ваш банк тимчасово припинив цю послугу, це можна буде зробити через інший банк. Електронні перекази під час воєнного стану нікуди не зникнуть.

Стаття на тему: Национальный банк Украины — чем он занимается?

Чи буде під час воєнного стану оплата по карті в магазинах?

Нацбанк може призупинити безготівкові розрахунки. Тут приблизно така сама ситуація, як з міжбанківськими переказами — працюватимуть лише певні банки. Це означає, що платіжні термінали в магазинах можуть не прийняти картку.

Воєнний стан в Україні: що це означає?

Безготівкові розрахунки під час воєнного стану трохи ускладняться. Якщо будуть проблеми зі зв’язком, то грошовий переказ зроблять за паперовим документом, який потрібно заповнити не менше ніж у чотирьох примірниках. Це необхідно для того, щоб знизити ризик втрати грошей клієнта.

Що буде з банкоматами? Під час воєнного стану можна буде зняти готівку?

Що буде з банкоматами під час воєнного стану?

Операції з готівкою ніде не дінуться, хоча банки трохи скоротять обіг грошей. Під час воєнного стану фінансові установи мають насамперед забезпечувати потреби армії, поліції та спецзв’язку. Банки можуть запровадити обмеження на зняття готівки.


Читайте також: Затверджено план дій у разі воєнного стану: що в документі?

Фото: Finance Institute, УНІАН

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: