Новини Одеси та Одеської області

Художня совість Одеси: сьогодні 170 років від дня народження Кіріака Костанді

Художня совість Одеси: сьогодні 170 років від дня народження Кіріака Костанді

Сьогодні, 3 жовтня, виповнюється 170 років від дня народження видатного художника грецького походження, академіка Кіріака Костанді. Його називали художньою совістю Одеси.

Народився Киріак Костандi у селі Дофінівка, яке на той час належало до Херсонської губернії. Сім’я була багатодітною, і після смерті батька хлопчик, якому було лише 10 років, поїхав до Одеси у пошуках засобів для існування. Тут Костанді довелося служити в бакалійній та винній крамниці. Щовільну хвилину хлопчик присвячував малюванню. Він малював чим доведеться – крейдою, вугіллям, олівцем і де доведеться – на прилавку чи стіні. Якось ці малюнки побачив один із одеських фотографів і взяв 16-річного Костанді у свою студію ретушером.

Через два роки майбутній митець став слухачем недільних класів при Одеській рисувальній школі, а ще за кілька років – студентом столичної академії мистецтв. Костанді доводилося заробляти на життя та навчання: брати замовлення на копіювання картин, давати приватні уроки малювання. Крім того, Костанді викладав у рисувальній школі, де працював до кінця життя. Академію художник закінчив, коли йому було вже 30 років, та отримав звання класного художника 3-го ступеня.

З 1884 року роботи Костанді почали з’являтися на виставках, і кожна його нова робота отримувала увагу колег, викликала захоплення глядачів і критиків. Одеські художники називали його своєю художньою совістю.

Художник був серед організаторів Одеського літературно-артистичного товариства та Міського музею витончених мистецтв – сучасного художнього музею. У 1917 році Костанді був призначений його директором.

Помер Киріак Костанді 31 жовтня 1921 року і був похований на Першому християнському цвинтарі Одеси, знищеному 1930 року. Через рік після його смерті в Одесі було засновано Художнє товариство імені Костанді.

Ірина Сорокіна
Джерело: odessa-memory.info

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: