1000 грн від держави на передплату друкованих медіа

Коли Одеса тільки починала будуватися, про готелі не могло бути й мови. Приїжджі, що були багатшими, орендували будинки або квартири, а ті, у кого було менше грошей, зупинялися на постоялих дворах або при трактирах, які навіть віддалено не нагадували європейські готелі. Перші готелі в Одесі почали з’являтися лише у 1820-х роках.

Готель «Сєвєрний»

На французький манер його називали «Отель дю Норд». «Сєвєрний» (“Північний”) став першим одеським готелем. Він відкрився у 1821 році, знаходився на Пушкінській (тоді Італійській вулиці) і належав ньогоціанту Шарлю Сікару.

Готель «Північний»
Готель «Північний»

Насправді, назвати його готелем у сучасному розумінні важко, адже це були просто кімнати для приїжджих. Це місце не було розкішним, але призначалося для «чистої публіки». До послуг постояльців, окрім даху над головою, були конюшня та каретний сарай, де можна було залишити власний екіпаж. До речі, саме у «Північному» під час свого першого приїзду в Одесу зупинявся Пушкін. У 1833 році готель закрили, а нині в цій будівлі розташований пушкінський музей.

Готель «Північний»
Готель «Північний» сьогодні.

«Петербурзький» готель

Готель відкрили у 1832 році, він знаходився в одному з напівциркульних будинків на Приморському бульварі. Це місце від початку призначалося для будинків одеської еліти, тому і в готелі селилися виключно вершки суспільства. Спочатку тут було 50 номерів, але менш ніж за сорок років готель перебудували, збільшили кількість номерів і обладнали їх ванними кімнатами.

«Петербурзький» готель
«Петербурзький» готель

Персонал проходив ретельний відбір. Однією з обов’язкових вимог було знання французької, німецької або англійської мов. Відповідно, і вартість номерів була надзвичайно високою. Втім, власники готелю демократично облаштували кілька номерів для менш заможних гостей. При готелі працював ресторан з окремими кабінетами, а на кожному поверсі були облаштовані читальні з газетами та журналами.

«Петербурзький» готель
«Петербурзький» готель сьогодні

Попри розкішні номери і бездоганне обслуговування, деякі іноземні гості були незадоволені розмірами номерів, проте в іншому визнавали, що «Петербурзький» може легко конкурувати з європейськими готелями.

У цьому готелі жили Карл Брюллов, Модест Мусоргський, Сергій Рахманінов, Енріко Карузо, Сара Бернар та Марк Твен.

Готель «Велика Московська»

Готель відкрили на початку 1904 року. Замовниками будівництва були московські підприємці, які займалися чайною торгівлею. На першому поверсі розмістили капелюшні та галантерейні магазини. Ціни у «Великій Московській» були демократичнішими, ніж у інших розкішних готелях Одеси, хоча готель і вважався першокласним.

Готель «Велика Московська»
Готель «Велика Московська»

Крім усіх можливих для того часу зручностей, гостям пропонували нову послугу: автомобіль із шофером.

Готель «Бристоль»

Готель збудували на межі століть за проєктом архітектора Бернардацці. Його тоді визнали найкращим у Російській імперії. Готель назвали на честь австрійського тезки, а меблі виписали з Берліна. Тут також встановили систему опалення від компанії «Шеффер і Валькер».

Готель «Бристоль»
Готель «Бристоль»

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі