F-16 та системи ППО Patriot не зрівняються з ефективністю цього одесита – Зеленський

F-16 та системи ППО Patriot не зрівняються з ефективністю цього одесита – Зеленський

Є думка, що тривалість життя людини визначається не цифрою в паспорті, а кількістю пам’ятних вражень, яскравих емоцій, які вона пережила. А ще кількістю створених добрих справ. З цього погляду військовий хірург і Одеси Ілля Гайдаржі вже прожив не одну сотню років. Бо протягом своєї багаторічної практики зробив десятки тисяч успішних операцій і, без сумніву, отримав мільйони слів подяки від тих, кого він врятував, а ще від їх близьких.

Тому ми не говоримо про його вік, попри те, що сьогодні, 26 жовтня, він відзначає свій день народження, а також через обставини, пов’язані з війною, не вказуємо його місце роботи, соціальний статус і ті звання та нагороди від українського уряду та міжнародних організацій, які має одеський хірург.

У ці трагічні дні війни Ілля Трифонович затребуваний, як ніколи й, можливо, як ніякий інший хірург в історії кровопролитних боїв людства. Ми впевнені, що після нашої перемоги над путінською росією фахівці підрахують загальну кількість зроблених ним операцій. І ми всі будемо вражені, як у цієї людини з добрими і втомленими очима вистачило сил протягом багатьох годин, днів і місяців, бути максимально сконцентрованим, щоб на кожній операції своїм скальпелем робити тільки правильні рухи.

Президент Зеленський у ході відвідин операційної вже зробив певний висновок про діяльність хірурга Гайдаржі, сказавши, що американські літак F-16 або системи ППО Patriot не зрівняються з ефективністю діяльності Іллі Трифоновича та очолюваного ним колективу у порятунку життя українських бійців та мирних жителів.

Тут лікують не лише в операційній, а потім ліками та процедурами, а ще й добрим словом, всебічною душевною підтримкою медперсоналу, впевненістю в тому, що в цьому місці усіх «поставлять на ноги» та повернуть до нормального життя.

Навряд чи сьогодні професор Гайдаржи матиме час і можливість відзначити свій день народження. Щодня війни несе йому та його колегам безліч форс-мажорів, які не можна передбачити. Він навіть не знає, чи зможе він надвечір потрапити додому, де на нього з привітаннями чекатимуть дружина Надія та родина сина Олександра з його дружиною Марією та двома онуками Іллею та Давидом.

Гайдаржи і родина

Усього кілька годин у неділю може дозволити собі Ілля Трифонович побути та розслабитися у сімейному колі з дружиною Надією та двома молодшими онуками.

Можна бути впевненим лише в тому, що в операційній його привітає син Олександр, який пішов стопами батька і також став хірургом і, звичайно, всі його близькі колеги та медсестри, для яких Ілля Трифонович уже протягом багатьох років є прикладом служіння людям та Україні.

Олександр ФЕДОРОВ, член Міжнародної федерації журналістів

На головному фото знімок із президентом України Володимиром Зеленським висить у кабінеті у хірурга Гайдаржі.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції