Новини Одеси та Одеської області

Дві планети мають імена на честь міст Одеської області

Дві планети мають імена на честь міст Одеської області

24 січня 1968 року науковий співробітник інституту теоретичної астрономії Академії наук СРСР Людмила Чорних відкрила в сузір’ї Рака малу планету, яка була занесена в міжнародний каталог планет під номером 1792 року.

Коли планеті присвоєний номер, астроном, який відкрив малу планету, має право привласнити їй ім’я. І Людмила Чорних скористалася цим правом: вона назвала планету Рені.

Через вісім років у 1976 році чоловік Людмили, астроном Микола Чорних у Кримській обсерваторії відкрив малу планету — астероїд № 2606 і назвав її «Одеса».

Чому планету назвали «Рені»

Вибір назви Людмила Чорних пояснила тим, що у місті Рені «народився Олександр Миколайович Дейч (1899-1986 рр.) – пулківський астроном, відомий дослідник малих планет, авторитет у галузі астрометрії та зоряної астрономії». Тобто Людмила Чорних присвятила відкриття своєму вчителю – професору Олександру Дейчу.

На згадку про цього вченого жителі міста Рені встановили меморіальну плиту на будинку, де він виріс (сьогодні тут розташований відділ освіти Ренійської міськради).

Пам’ятник планеті «Наша спадщина» в Рені

Пам'ятник планеті в Рені

Пам’ятник планеті в Рені

З ініціативи громадської організації «Наша спадщина» у 2018 році, коли місто Рені відзначало 470-річний ювілей, у парку Перемоги було відкрито пам’ятний знак малої планети №1792.

За даними Кримської астрофізичної обсерваторії, мала планета Рені здійснює один оберт навколо сонця за 4,63 земних роки, рухаючись по еліптичній орбіті. Як і інші малі планети, астероїд Рені має неправильну форму, його максимальний діаметр досягає приблизно 20-23 кілометри.

Читайте також:

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції