Новини Одеси та Одеської області

У Виноградівці зберігається унікальна ікона XVIII століття, яка побувала у сибірському засланні

У Виноградівці зберігається унікальна ікона XVIII століття, яка побувала у сибірському засланні

Ікона святого Пантелеймона кінця XVIII століття зберігається у безсарабської болгарки Ніни Іванової, яка народилася у селі Виноградівка колишнього Арцизького району, а сьогодні мешкає в Рені.

— У 1948 році цю ікону мої родичі відвезли до Сибіру, куди були заслані радянською владою. Через 10 років вони повернулися до Бессарабії, а з ними і ікони. Вона була привезена з Болгарії ще два століття тому. Можливо, вона не має художньої цінності, мені вона дуже дорога тим, що об’єднує віки, покоління та сім’ї, — розповідає Ніна.

Великомученик Пантелеймон – один з найбільш шанованих святих у Православній Церкві, що зцілює хворих від фізичних і душевних недуг. Він є покровителем лікарів, медсестер, моряків та військових. Ніна впевнена, що святиня приносить їхній родині здоров’я і зміцнює духовно, і бачить у цьому Божий промисел:

– Мій онук – лікар у п’ятому поколінні. Сестра, чоловік, син та племінник — також лікарі.

Ніна Іванова дбайливо зберігає і колекцію прикрас, що дісталася їй від прабабусі.

маніста

маніста

Частина прикрас, швидше за все, були привезені теж два століття тому з села Главани Старозагорського округу в Болгарії. Звідти моя прабабуся по батьковій лінії – прізвище її було Дачева – разом із сім’ями Граматик та Кіранових переселилося до Бессарабії. Їхні родини і були серед перших переселенців, які заснували село Главани тут, у колишньому Арцизькому районі, — ділиться володарка сімейних реліквій.

Моніста, що трепетно зберігаються, Ніна зрідка одягає і каже, що від них виходить неймовірне тепло і вони їй приносять радість.

Читайте також: Глушилку дронів від громади Любашівки передали на фронт

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції