Новини Одеси та Одеської області

Допомога українцям за кордоном: скільки виплачують і де скасовують?

Допомога українцям за кордоном: скільки виплачують і де скасовують?

За три місяці повномасштабного вторгнення РФ до нашої країни понад 6,2 мільйона українців були змушені виїхати за кордон. На початку війни у багатьох країнах українських біженців гостинно зустрічали. Але, схоже, не скрізь розраховували, що війна затягнеться надовго. Тому зараз умови для біженців у деяких країнах змінилися.

Польща: час шукати роботу

Допомога українським біженцям, Польща

Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України – майже 3,3 мільйона людей. Українцям тут надано одноразову соціальну виплату у розмірі 300 злотих (трохи більше 2000 гривень). Натомість тривалий утримання величезної кількості біженців став нелегким випробуванням для польської економіки та інфраструктури.

Читайте також: У Польщі українським біженцям додатково виплатять по 900 злотих

І з 1 липня фінансову допомогу українцям уряд Польщі скасовує. У країні вважають, що чотирьох місяців повного захисту було достатньо для того, щоб українці адаптувалися та почали шукати роботу. При цьому Польща зберігає виплати на кожну дитину віком до 18 років – щомісяця по 500 злотих. До того ж, як і раніше, на соціальну підтримку можуть претендувати багатодітні сім’ї, вагітні жінки, люди з інвалідністю.

Молдова: фінансову допомогу продовжать

Допомога українським біженцям, Молдова

Зараз кількість українських біженців, що залишилися в Молдові, скоротилася до менш ніж 90 тисяч людей. Українці, які поїхали сюди, щомісяця можуть отримувати грошову допомогу у розмірі 2200 молдавських лей на кожного члена сім’ї – це 3446 гривень. Ці кошти потрібно витратити протягом місяця – зняти з картки або розрахуватись за покупки та послуги через термінал. Для біженців, які залишаються в країні, допомога буде продовжена.

Болгарія: виселяють із курортів

Допомога українським біженцям, Болгарія

На сьогоднішній день у Болгарії проживає понад 102 тисячі українських переселенців. З початку війни державою їм було надано можливість безкоштовно ночувати та харчуватися в курортних готелях країни. На компенсацію триразового харчування та проживання біженцям за добу виплачували по 40 левів – приблизно 648 гривень на особу. Але з 1 червня – початку високого курортного сезону виплати українським переселенцям скоротили. Компенсацію зменшили майже втричі: до 15 левів – 243 гривні. Із курортних готелів українців виселяють. Біженців направляють у державні санаторії та гуртожитки. Багатьом доводиться шукати житло самостійно.

Румунія: допомагає Червоний Хрест

Червоний Хрест

До цієї країни виїхали понад 800 тисяч українських біженців. Фінансову допомогу для вразливих категорій переселенців пропонує Румунська спільнота Червоного Хреста. Вона становить 110 євро на особу – 3487 гривень – і виплачується протягом трьох місяців. Виплату можуть отримати такі категорії переселенців:

  • сім’ї, які на даний момент очолюють жінки;
  • сім’ї, де двоє або більше дітей віком до 18 років;
  • сім’ї, де є людина старше 60 років, з інвалідністю, вагітна або жінка, що годує;
  • самотня жінка.

Читайте також: Щоденник переселенця: «частка України оселилася у Бухаресті»

Підставою для отримання допомоги є відсутність доступу до безкоштовного медичного обслуговування.

Безкоштовний проїзд поїздами у вагонах другого класу та у громадському транспорті поки що зберігається. Не вимагають оплати за свої послуги від українців та деякі автобусні перевізники.

Чехія: допомогу скорочуватимуть

Допомога українським біженцям, Чехія

У Чехії з початку війни українським біженцям видано 344 тисяч віз для тимчасового проживання. Переселенці з України можуть отримувати щомісячні виплати у розмірі 5000 крон – 6418 гривень. На грошову допомогу українці мають право протягом п’яти місяців. Але для цього заявку на допомогу потрібно подавати щомісяця.

Держава планує припинити виплату гуманітарної допомоги у випадку, якщо біженці мають житло, де їм безкоштовно надають харчування та інші зручності. Але загалом фінансова підтримка українців розрахована до кінця лютого 2023 року. Щоправда, її суму може бути поступово знижено.

До літа у більшості населених пунктів Чехії проїзд у транспорті для українців був безплатний. Але зараз у деяких містах – зокрема, у Празі – його скасовують. Стане платним та соціальне житло.

Словаччина: підтримка міжнародних організацій

Допомога українським біженцям, Словаччина

До Словаччини виїхало майже 380 тисяч українських біженців. З травня матеріальну допомогу їм надає не держава, а Червоний Хрест та інші міжнародні організації.

Фінансова підтримка біженців із України у Словаччині розрахована на три місяці. Звернутися за допомогою можуть українці, чий місячний дохід не перевищує 218 євро на дорослу людину та 99 євро на дитину.

На дітей віком до трьох років щомісяця виділяють 160 євро, з трьох до 18 – 60 євро, на дорослих – 80 євро. Максимальна сума фінансової підтримки для однієї сім’ї обмежена та становить 380 євро на місяць – близько 12046 гривень.

Міжнародна організація з міграції та Дитячий фонд підтримують дітей та дорослих з обмеженими можливостями. Ці асоціації виплачують матеріальну допомогу – 508 євро на місяць.

Угорщина: допомога до працевлаштування

Українські біженці в Угорщині

В Угорщину виїхало понад 530 тисяч українців. Біженці, які набули статусу тимчасового захисту, можуть розраховувати на щомісячну фінансову підтримку від держави у розмірі 22800 форинтів – 1830 гривень. На дитину виплачується 13700 форинтів – 1094 гривні. Якщо батько один виховує двох дітей, на кожну дитину може отримати по 14800 форинтів, трьох або більше – по 17000 форинтів. Самотній батько, який виховує хронічно хвору дитину або дитину з тяжкою інвалідністю, отримає 25900 форинтів.

Якщо людина потребує допомоги, вона повинна повідомити про це Дирекцію міграційної служби. Але після працевлаштування вимушений переселенець своє право на щомісячну підтримку втрачає.

Німеччина: субсидії на оренду

Допомога українським біженцям, Німеччина

Мабуть, найвищі виплати для українських біженців призначено у Німеччині. Тут з 1 червня щомісячний розмір допомоги на особу становить 449 євро – 14233 гривні. Фінансову підтримку працездатні переселенці можуть отримати у центрах зайнятості. Ця соціальна допомога призначена виключно на базові потреби – одяг та харчування. Соціальним житлом біженців забезпечують. Але щоб переселенцям не доводилося жити у гуртожитках, у деяких містах їм дають субсидії на оренду квартир. Така допомога може становити 450-600 євро.

Стаття на тему: На які виплати можуть розраховувати українські біженці за кордоном?

Фото: news.finance.ua, 24 канал, mold.su, psm7.com, realist.online, visitukraine.today, Фокус та Today.ua


Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту з NDF. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції