Новини Одеси та Одеської області

Дякуємо, Великобританія: Борису Джонсону – від одеських майстрів пензля

Дякуємо, Великобританія: Борису Джонсону – від одеських майстрів пензля

У Саду скульптур Одеського літературного музею забив фонтан і тут, вперше за дні війни, відкрилася одна з найнезвичайніших художніх виставок в історії міста. Це виставка-подяка, виставка-визнання.

Вона є репліками робіт майстрів кисті — творчої сім’ї народного художника України Галини Кравченко та народного художника України Анатолія Кравченка, а також їхніх дітей, членів Національної спілки художників України Андрія Кравченка та Ольги Чернишової та студенток Вікторії Кравченко та Олександри Кравченко.

Галина Кравченко

Галина Кравченко

Анатолій Кравченко

Анатолій Кравченко

Чому ж репліки? І в чому незвичайність? Виявляється, самі роботи відправлені тому, хто виявився одним із найбільших друзів України у ці найважчі для нашої країни дні рашистської навали. Всі вони будуть передані в дар Прем’єр-міністру Великобританії — Борису Джонсону, який надав Україні величезну підтримку.

Сама виставка так і названа її організаторами – виставка-подяка Великобританії від художників України. Проходить вона у співпраці із волонтерським центром ГО «Мрія вільних людей». Упорядники кажуть:

— Крізь чорні хмари війни, які хотіли знищити Україну як державу, наші художники своїми творчими картинами дякують за вчасну допомогу Збройним силам України, за підтримку у важкий період героїчного протистояння України проти агресора. З відчуттям щирої подяки керівництву та народам Великобританії, які підтримали Україну, волонтерський центр Одеси ГО «Мрія Вільних Людей» із творчою сім’єю художників з Одеси передає виставку-подарунок.

семья художников
семья художников
семья художников
семья художников
выставка в саду скульптур

Самі представлені роботи наповнені самим життям у всіх його проявах. Це похмурі хмари та світло кожного дня України. Це і квітучі сади, і похмуре небо, біль і сльози, надія і радість — усе те, чим живе зараз наша країна та наше місто. І, до речі, «цей посланий корабель» теж став героєм однієї з представлених акварелей.

картина

картины
картины

А ще ця виставка — творчо ємна і світла розповідь про Україну, її радощі та історичні цінності, її побут і головне — гостре прагнення бути вільною…

картина
картина
картина
картина

Ох, «невиставковий» зараз, здається, час!.. Тим часом, як було зазначено на відкритті, в Одеському літературному музеї дуже сподіваються, що саме ця виставка започаткує багато інших, які, мабуть, теж пройдуть до Саду скульптур.

Ну а самою виставкою, що відкрилася сьогодні, 7 червня, ви зможете ще ознайомитись протягом місяця.

виставка в саду скульптур

Фото Марії Котової

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: