Новини Одеси та Одеської області

День радіо по-одеськи: історії та спогади команди Українського радіо Одеса (+конкурс)

День радіо по-одеськи: історії та спогади команди Українського радіо Одеса (+конкурс)

До Всесвітнього дня радіо, який відзначають 13 лютого, журналісти і редактори Українського радіо Одеса згадали історію Одеського радіо. Як починали працювати, як шанують колег, як їм працюється сьогодні
та що для них є радіо.

Суспільне Одещини — найбільший мовник в регіоні. Команда Українське радіо Одеса створює радіо-контент за стандартами журналістики, а також опанувала нові формати роботи. Серед своїх головних завдань вбачає розвиток у радіослухачів звички дотримуватися інформаційної гігієни.

 «Радіо — це любов з першої електромагнітної хвилі»

Діана ПопковаДіана Попкова, редакторка Українського радіо Одеса. Керівниця редакції. Веде ток-шоу «Вечірня студія» (щобудня о 17.20), міжрегіональний проєкт «Після фронту» (кожна остання неділя місяця о 17.10), рубрики «На захист Вітчизни», «Добро в дії», «Громадянське суспільство».

Малечею слухала платівки з аудіоказками. Батько на фоні слухав (і досі слухає!) передачі першого каналу Українського радіо та другого — радіо «Промінь». На 5-му курсі я зупинила свій погляд на знайомому мені з дитинства радіо. Директор Володимир Невмитий дав прочитати текст і серйозно так сказав: «Тепер, якщо до нас не повернешся, я знайду тебе за голосом навіть в Канаді!». Напевно, така дитяча радість причетності до радіо стає тією енергією, яка рухає вперед».

* * * * *

Ірина СечковськаІрина Сечковська, культурна оглядачка Українського радіо Одеса. Веде авторські проєкти «Тема з варіаціями» (понеділок, вівторок о 20.20), «Культурний код» (неділя, 20.10), «Одеський Парнас» (субота, неділя, 12.10), рубрики «Крила культури», «ЕкоПатруль». Прийшла на Обласне радіо позаштатною кореспонденткою в 1978 році. Потім прийшла працювати до штату художньої редакції і залишилася на радіо назавжди.

Люблю саме радіо (мабуть, тому, що музикознавиця і світ сприймаю насамперед вухами, а вже потім очима), за десятиріччя роботи опанувала, здається, всі радіожанри — від коротенької інформації в новинах до радіовистав, більшість радіопрофесій — від друкарки до звукорежисерки. Вважаю свою роботу й досі найцікавішою на світі».

* * * * *

Геннадій СтепаненкоГеннадій Степаненко, редактор Українського радіо Одеса. Веде ток-шоу «Вечірня студія» (щобудня о 17.10), автор спец­проєкту «Віртуальний музей Одеського радіо» та подкасту «Фабрика звуків», рубрик «Експертний лікнеп» та «Нечужі в рідній країні». Його знайомство з дивовижним світом радіо розпочалося ще в ясельному віці.

Особливо не давало спокою питання щодо сигналів точного часу, які відомі радіослухачам всіх поколінь. Ніхто не міг мені пояснити, чому останній, шостий сигнал, має різну тривалість протягом доби. Минали роки, вже як радіожурналісту мені довелося пережити неабияке здивування, коли дізнався, який стосунок має радіо до мелодії курантів, що лунає на Думській площі, та до «Реквієму» біля пам’ятника Невідомому матросу в Одесі!».

* * * * *

Олена ХаліловаОлена Халілова, редакторка та ведуча новин на Українському радіо Одеса. Веде інформаційні випуски щобудня о 12.40 та 17.10, авторську передачу «Радійний моціон», рубрику «Нечужі в рідній країні». На радіо потрапила, коли було 10-12 років.

Мама взяла мене із собою на роботу. Це були 90-ті. Її колега Геннадій Степаненко запросив мене до студії послухати, як він наживо веде ефір. Першого разу я зайняла місце в куточку, намагаючись не дихати навіть. А потім «підкупила» його цукерками, щоб він знову брав мене до студії. Саме тоді я закохалася в радіо і вирішила стати радіоведучою — і от я вже 16 років тут».

* * * * *

Наталя ЖелезоглоНаталя Железогло, звукорежисерка, забезпечує ефір, оздоблює радіопередачі, працює над подкастами та передачами у форматі «театр перед мікрофоном», створює рубрику «Радіомандрівки», а також виступає дублеркою ведучої новин на радіо.

Чомусь ті радійні коридори на Троїцькій дуже вразили мене. Я настільки хотіла туди повернутися і проходити там практику, що тієї ж ночі мені наснилося радіо і я — працівниця цього радіо. Практику того року, як і наступного, я проходила на омріяному мною радіо, а навесні 2003 року почала тут працювати офіційно».


Університети Одеси: як повернути іноземних студентів?


Світлана Стрельцова

Світлана Стрельцова, редакторка Українського радіо Одеса. Веде ток-шоу «Радіодень» (щобудня, 12.10), авторський проєкт «Ключ розуміння» (щосуботи о 20.10), рубрику «Моя суперсила» (субота, неділя о 17.40). Авторка ексклюзивного радіоблогу «Лайфхаки незрячої мами». Потрапила на радіо на пропозицію знайомої дівчини.

Протягом семи років роботи постійно власний досвід якось вплітається в ефіри. Так сталося із «Лайфхаками незрячої мами», де я відверто ділилася історіями з виховання сина Андрійка. Люблю свою роботу за колег, що мене оточують, за ефіри, автографи і світлини з корифеями, блогерами та небайдужими людьми у своїй справі будь-якого спрямування».

* * * * *

Людмила КоллерЛюдмила Коллер, редакторка Українського радіо Одеса. Веде ток-шоу «Радіодень» (щобудня о 12.10), «Радіоджем» (субота та неділя о 12.20), рубрику «Актуально сьогодні» та «Урок відповідальності».

Радіо особисто для мене — це про життя, яке вирує навколо, і ти разом з ним, підхоплений магією звуку, линеш на хвилях важливої суспільно-політичної місії. Радіо — це любов з першої електромагнітної хвилі».

* * * * *

Любов СивокобиловськаЛюбов Сивокобиловська, працювала на радіо з 1982 до 2018 року. Прийшла працювати секретарем, а потім перейшла у фонотеку.

Тоді радіо було одне, а мовило на три області. Фонотека була велика — надходження з Києва і наші власні записи. Для перезапису музики приходили люди різного віку.
У 1991 році я перейшла до звукооператорів. Монтували багато цікавих передач, радіопостановок. Передачі різними мовами: «Актуалітець» — молдавською, «Ана тарафи» — гагаузькою, «Роден край» — болгарською, «Диво-слово» — українською. А ще були й «У концертних залах», «Благая весть», «Люди мого краю», «Туристичними стежками» та багато інших. Деякі з них зберігаються у радіофонді».

* * * * *

Олександр ГородиловОлександр Городилов, з 1999 по 2009 рік працював ведучим, коментатором, старшим редактором редакції радіомовлення.

На радіо я прийшов ще 1999 року. Тоді на базі обласного радіо працювала FM-радіостанція «Радіо на Троїцькій». Дуже добре пам’ятаю той день. Всі мої уявлення про сучасне радіо розбилися об вхідні двері дуже «совкової» установи. Скільки себе пам’ятаю, «Говорить Одеса…» зранку і ввечері. І образ «нашого Левітана» Вадима Сочинського, його змінниці Олени Назарко, журналістів і коментаторів Василя Борецького і Леоніда Дениска. І тут все так максимально просто, звичайно, навіть бідно…»

* * * * *

Іван ШевчукІван Шевчук, з 1993 до 2007 року працював на радіо, з 2001 до 2007 року — на посаді головного редактора.

Люди — це єдине, що хочеться згадувати ще через 15 років відтоді як полишив радіо. Не завдяки, а всупереч, вони готували програми, які не соромно транслювати і не соромно слухати. На старенькій техніці, за повної відсутності стимулів до професійної майстерності. На самих лише уявленнях про пристойне поводження в ефірі. На самому лише бажанні робити свою справу добре. Просто тому, що на початку й наприкінці програми ти називаєш своє ім’я».

 

украинское радио Одесса 2


Довідка «ОЖ»

Українське радіо — найбільша FM-мережа та найпопулярніше розмовне радіо країни з охопленням величезної кількості радіослухачів. Програми Українське радіо Одеса можна слухати на сайті філії та в мобільному застосунку — suspilne.radio і, звичайно, у прямому ефірі на приймачах:

 • Одеса — 91,4 FМ;
 • Болград — 105,7 FМ;
 • Велика Михайлівка — 104,5 FМ;
 • Кодима — 102,6 FМ;
 • Подільськ — 103,6 FМ;
 • Рені — 105,9 FМ;
 • Тарутине — 99,2 FМ;
 • Захарівка — 102,1 FМ;
 • Кам’янське (Арцизький район) — 103,3 FМ

украинское радио Одесса 2

Увага, конкурс!

У святковий день радійники вирішили підготувати вік­торину для шанувальників. Всі відповіді можна знайти, прослухавши епізоди подкасту «Фабрика звуків», який підготували редактор Геннадій Степаненко та звукорежисерка Наталя Железогло.

Запитання вікторини

 • Коли розпочалося регулярне мовлення Одеського обласного радіо і за якою адресою ташувлася перша редакція?
 • В які роки в Одесі діяв «Радіотеатр» при обласному радіокомітеті?
 • Одеське облрадіо — єдина радіостанція України, яка була нагороджена бойовою медаллю. Яка це медаль?
 • Назвіть рік і місяць, коли Одеса відновила радіомовлення після звільнення області від німецько-румунських окупантів.
 • Назвіть адресу будинку, звідки обласне радіо транслювало свої передачі протягом 70 років.

Відповіді надсилайте до редакції газети «Одесская жизнь» на адресу: 65058, м. Одеса, вул. Маршала Говорова, 2, офіс 314.

Конкурс діє до 28 лютого включно.

Шляхом жеребкування серед читачів, які правильно відповіли, ми оберемо трьох переможців.

Їм команда Українського радіо Одеса надасть призи:

 • святковий набір;
 • два квитки до Музкомедії;
 • два квитки до Театру на Чайній.

«Суспільне. Одеса» запускає проект про гастрономічні традиції Південної Бессарабії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: