Декретный отпуск, мама с ребенком

Надання декретної відпустки: обом батькам – рівні права

Шукаємо менеджера з продажу реклами

Законопроект №9018 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері соціальних відпусток» передбачає надання обом батькам однакових прав на відпочинок щодо догляду за дитиною. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, це дозволить значно наблизитися до принципів ґендерної рівності та соціальної справедливості.

Зокрема, пропонуються такі зміни:

  • введення в українське законодавство поняття «самотня мати» та «самотній батько»;
  • забезпечити надання за бажанням матері, батька дитини відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку. Батько та мати можуть використовувати таку відпустку одночасно, але на строк не більше чотирьох місяців із загального 3-річного строку;
  • збільшити термін відпустки без збереження заробітної плати, що надається на підставі медичного висновку про необхідність дитини в домашньому догляді до досягнення нею 8-річного віку;
  • забезпечити право на надання додаткової соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, кожному батькові (згідно з чинним законодавством така відпустка надається лише одному батькові).

Як зазначають автори документа, цей законопроект узгодили, оскільки його реалізація підтримає сім’ї з дітьми та формуватиме відповідальне материнство та батьківство, а також рівні права та обов’язки матері та батька щодо отримання соціальних відпусток.

Декретні виплати: який їх розмір у 2023 році

Виплати декретних не можуть бути меншими за розмір допомоги, обчисленої з мінімальної зарплати.

Цього року передбачено такі суми:

  • максимальний розмір допомоги для працюючих жінок – 100,5 тис. грн на місяць;
  • мінімальний для працюючих жінок – 6,7 тис. грн на місяць.

2023 року прожитковий мінімум для працездатних непрацюючих осіб у розрахунку на місяць становить 2 589 грн. Відповідно, розмір декретних для таких осіб становить 647 грн на місяць.

Читайте також:

Фото NewsMaker

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі