Війна — найтяжче випробування, яке випало на долю українського народу. Відсутність нормальних умов життя, холод, голод, страх — щоб пережити все це, треба мати величезну мужність. Як і де отримати допомогу у цей тяжкий час, коли всі ресурси націлені на фронт та підтримку ЗСУ?
Благодійний фонд «Дорога до дому»
Вимушені переселенці та біженці можуть звернутися до Одеського благодійного фонду «Дорога до дому», який з початку війни надає тимчасове житло та харчування протягом місяця.
Також фонд має унікальну локацію, де до війни надавали притулок і надавали допомогу жінкам, які стали жертвами домашнього насильства. Зараз там мешкають не лише жінки, які постраждали від домашнього насильства, а й матері-одиначки, ВПО та жертви насильства, пов’язаного з війною.
Окрім іншого, співробітники Фонду активно надають гуманітарну допомогу мешканцям міст, які найбільше постраждали від обстрілів, готують для ЗСУ обіди, проводять семінари та лекції, надають інформаційну та психологічну та соціальну підтримку українцям, які перебувають за кордоном.
Контакти благодійного фонду. Краще писати повідомлення в Вайбер:
Адреса фонду: вулиця Софіївська, 10
- З питань житла: (063) 904-00-22, – Інна;
- Евакуація з Миколаєва та Очакова до Одеси: (063) 213-12-85, – Валерія;
- Трансфер до Молдови: (063) 448-20-38, — Ксенія.
Благодійний фонд «Тримай»
Щонеділі о 13:00 у парку Шевченка, на 2-му поверсі з головного входу на стадіоні «Чорноморець», БФ «Тримай» влаштовує День підтримки переселенців.
Волонтери фонду проводять благодійні ярмарки, виставки, концерти, ігри та творчі майстер-класи на будь-який смак та вік.
Вимушені переселенці мають можливість отримати продуктовий набір. Для цього необхідно пред’явити довідку, що підтверджує статус ВПО, та зареєструватися через форму у телеграм-каналі «7:40». Дітям дають фарби, ручки, комікси, іграшки, частують солодощами.
Містяни можуть проявити ініціативу та взяти участь у збиранні продуктів, іграшок та книг для дітей, теплих речей, пауербанків та термобілизни для наших воїнів, корми для тварин. Також співробітники БФ «Тримай» часто виїжджають із гуманітарною допомогою до найбільш постраждалих міст: Херсон, Миколаїв, Харків.
Благодійний фонд «Добрий самарянин»
З перших днів війни в Одесі фонд «Добрий самарянин» надає допомогу населенню. Відкрито соціальний хаб «Резиденція добра», де можна працювати та проводити різноманітні івенти.
Збирають для багатодітних сімей генератори, ліхтарики, теплі речі та харчові набори. Їздять селами, розвозять гуманітарну допомогу. Разом із партнерами з різних країн допомагають ЗСУ.
Адреса: сквер Георгія Гамова, 3, з 10:00 до 18:00.
Міжнародний благодійний фонд «Карітас Україна»
Постраждалим від війни також допомагає МБФ «Карітас Україна», який надає продуктові та гігієнічні набори, психологічні та юридичні консультації, фінансові гранти для переселенців.
У цій організації можна взяти у безоплатну оренду реабілітаційне обладнання — милиці, колісні крісла, ролятори, ходунки, протипролежневі матраци.
Отримати ці кошти, а також пелюшки, гелі та рукавички для миття, урологічні прокладки можуть ті, хто евакуювався до Одеси, та місцеві самотні літні люди.
Адреса: вулиця Південна, 40/1
Телефон для довідок:
- (050) 477-30-10 — з 9:30 до 16:00;
- 0(800) 336-734 — гаряча лінія.
Благодійний фонд «Корпорація Монстрів»
Те, що робить фонд «Корпорація Монстрів» на чолі з Катериною Ножевниковою та в яких масштабах, — складно описати у кількох абзацах.
За час існування благодійної організації десятки тисяч людей отримали допомогу.
По всій країні їдуть вантажі з медициною, продуктами харчування, генераторами та дронами. Нині їхній пріоритет — це забезпечення фронту, але про мешканців міста ніхто не забуває.
Наразі фонд «Корпорація монстрів» надає допомогу лише одиноким пенсіонерам з мінімальною пенсією — 2100 гривень. Видача допомоги здійснюється лише при реєстрації за номером телефону (099) 745-94-08.
Міські центри допомоги переселенцям та малозабезпеченим одеситам
- Приморський район. вул. Рішельєвська, 18 (вхід з вул. Жуковського), з 9.00 до 17.00. Телефон: (098) 984-78-57.
- Київський район Люстдорфська дорога, 33 з 9.00 до 17.00. Телефон: (048) 765-07-87.
- Малинівський район. сквер Гамова, 3а, з 9:00 до 17:00. Телефон: (048) 796-27-49.
- Суворівський район. вул. Махачкалінська, 4, з 9.00 до 17.00 год. Телефон: (048) 763-03-18.
Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів