Новини Одеси та Одеської області

Дачні поради: які рослини та в які дні варто посадити у лютому

Дачні поради: які рослини та в які дні варто посадити у лютому

Які оптимальні терміни посіву насіння? Як виростити розсаду без додаткового підсвічування? Чим підгодувати рослини? Чи потрібно все вирощувати через розсаду?

У лютому тривалість світлового дня збільшується, і саме час задуматися про вирощування розсади. Однак часті відключення електроенергії вносять свої корективи, що суттєво позначиться навесні на ціні розсади.

Сприятливі дні для посадки та посіву в лютому

 • баклажани, кабачки, патисони, бобові, крес-салат, перець солодкий, помідори, квіти з насіння — 2, 3;
 • кріп, фенхель – 2, 3, 28;
 • цибуля-порей — 2, 3, 23, 27, 28;
 • щавель — 2, 3, 25;
 • цибуля на ріпку — 12;
 • картопля, ревінь, морква, петрушка на корінь, редис, селера, буряк — 10-13;
 • полуниця, часник, квіти з цибулин – 12, 13;
 • цибуля на перо — 23;
 • капуста, спаржа, петрушка на зелень – 25.

Заборонені дні — з 18 по 21 лютого.

Агротехнічні заходи на лютий

Найбільш сприятливі дати відносяться не тільки до відкритого ґрунту, але і до парників, теплиць, кімнатних рослин. Пересадка рослин, як і посадка, категорично протипоказана в молодик, сонячні та місячні затемнення. Ці роботи небажані під Місяцем у Овні, Леві, Діві та Стрільці.

 • оранка, культивація, підгортання, розпушування — 6-8, 14, 15, 18, 19;
 • закладка компосту — будь-які дні, крім заборонених;
 • обрізання гілок і пагонів — 9-17;
 • обприскування, знищення шкідників — будь-які дні, крім заборонених;
 • полив (незалежно від фази Місяця) — 2, 3, 12, 13, 21;
 • щеплення — 2, 3;
 • прополювання – 14, 15;
 • внесення мінеральних добрив – 2, 3, 25;
 • внесення органічних добрив – 12, 13, 17.

Які квіти не варто садити в лютому

Не всякі багаторічні та навіть однорічні квіти варто висаджувати у квітнику. Потрапивши у більш сприятливі умови, деякі з них можуть розростатися та витісняти інші рослини.

Абсолютно всі види м’яти дають величезні, розповзаються по грядці потужні кореневища, а також розмножуються самосівом. Тому кореневища необхідно огородити будь-якими бордюрами, як це роблять у малиннику, або посадити у великі ємності без дна, вкопані в землю. Залежно від глибини огорож це тривалий час затримає безконтрольне розмноження кореневищами м’яти, а також меліси та материнки. З самосівом, особливо меліси, боротися потрібно ручним прополюванням, висмикуючи рослини разом з коренем.

Які квіткові культури варто посадити в лютому

Квіткові культури, що вирощуються через розсаду, можна розділити на кілька груп.

Розсаду таких видів, як чорнобривці, циннії, амаранти, колеуси, целозії, однорічні хризантеми і жоржини, виростити найпростіше. Його насіння висівають у ящики або в ґрунт парників, а в ґрунт висаджують на початку травня, коли мине загроза поворотних заморозків.

Наступна група літників має більш тривалий період отримання якісної розсади і вимагає трохи більше терпіння та досвіду. Їхнє насіння сіє приблизно на місяць раніше — у середині березня: ящики з посівами ставлять на світлих підвіконнях. До таких культур належать агератум, аліссум, арктотис, астра однорічна, вербена, гацанія, китайська гвоздика, гелі.хризум, запашний горошок, кохія, левкою, лобелія, левова зівка, перила, петунія, сальвія, запашний тютюн, флокс Друммонда.

Остання група квітів має найтриваліший період розвитку в розсаді. Сіють їх у січні-лютому в кімнатних умовах на стелажах з додатковим освітленням перші місяць чи два, інакше сіянці витягуються та гинуть. До таких культур належать: гвоздика Шабо, бегонія бульбова, віола (фіалка Вітрокка), статиці, геліотроп, фуксія. Варто зазначити, що для квітникарів-початківців ця група найбільш складна для вирощування.

Як використовувати картопляний відвар для підживлення розсади

Картопляний відвар — воістину «рідке золото» для садівників і городників. Адже відвар містить калій (більше, ніж у банановій шкірці!), фосфор, азот, амінокислоти, вітаміни та багато інших корисних речовин для рослин.

Відвар може повністю замінити рідкі мінеральні підживлення для розсади або кімнатних квітів. Достатньо 200 г неочищеної подрібненої на 6-8 частин картоплі відварити в літрі води протягом 30 хвилин.

Вихід відвару — приблизно 800 мілілітрів. Для поливу його розводять із водою у співвідношенні 1:10 та наполягають добу. У такому розчині є все необхідне для гарного росту рослин та підживлення корисної мікрофлори, що знаходиться у ґрунті. Наявність у відварі вільних амінокислот дозволяє використовувати його як стимулятор росту рослин.

Як застосовувати картопляний відвар

Водний розчин відвару використовують як позакореневе підживлення при обприскуванні рослин. Важливо використовувати свіжий відвар або зберігати його деякий час у холодильнику або тривалий час у морозильній камері.

Не виливайте залишки відвару, його можна використовувати для активізації відповідної мікрофлори в дачному туалеті. Річ у тім, що в такому картопляному відварі чудово розлучаються молочнокислі мікроорганізми, які живуть у кислій капусті. Столової ложки капустяного розсолу достатньо на 800 мл відвару, після чого всі наполягають 2-3 дні в теплому місці, потім виливають в туалет. Цей засіб допоможе значно прибрати неприємний запах і зробить перебування на дачі комфортнішим.

Як виростити розсаду без підсвічування

У які терміни висівати насіння для отримання якісної розсади, щоб максимально уникнути додаткового підсвічування?

Універсальних термінів немає, все залежить від віку розсади та дати, коли вона висаджуватиметься в теплицю або відкритий ґрунт. Від цієї дати й роблять зворотний відлік. Для помідорів, наприклад, оптимальний вік розсади відраховується від дня появи сходів — приблизно 6 тижнів, для баклажанів 8 тижнів, для перцю 10 тижнів, для гарбуза, кабачків 3-4 тижні. До цих термінів слід додати один тиждень для схожості насіння (для перцю два тижні). Додайте до цих термінів ще два тижні, і тоді у вас буде якісна, не переросла і дуже міцна розсада.

Тому не поспішайте з ранніми термінами висіву насіння, щоб знизити час додаткового підсвічування з урахуванням нинішніх реалій подачі електроенергії. І не потрібно все насіння використовувати для отримання розсади. Раціонально висівати через розсаду один-два ранні сорти та гібриди, решту висівайте навесні у відкритий ґрунт під агроволокно.

Як вирощувати кімнатні рослини

Одна лише дозріла квітка виснажує силу рослини більше, ніж дюжина нових бруньок. Тому слід якомога частіше зрізати квітки, перш ніж вони почнуть в’янути. При частому зрізанні починаючих в’янути квіток вже дуже скоро можна помітити, що рослина стає сильнішою і кількість квіток на ньому збільшується.

Стимулятори коренеутворення

При розмноженні живцями часто виникає проблема з коренеутворенням. Безумовно, для прискорення цього процесу можна використовувати засоби промислового виробництва, а можна приготувати з того, чи є під рукою кожна господиня.

Мед. 1 чайну ложку меду розчиніть у 1,5 літра води, живець зануріть у розчин на 1/3 і залиште на добу.

Картопля. Виберіть велику та чисту картоплину, виріжте з неї очі. Зробіть надріз і помістіть у нього черешок. При регулярному поливанні живці укоріняться дуже швидко, адже з картоплі вони отримають усі необхідні для цього корисні речовини.

Сік алое. Достатньо у воду, де стоїть черенок, додати 5-7 крапель соку алое, і процес коренеутворення піде куди швидше.

Дріжджі. 100 г дріжджів розчиніть в 1 літрі води. Живець зануріть у розчин на добу, після чого обмийте його і помістіть у ємність, заповнену до половини водою.

Івова вода. Поставте у воду пагони верби, і за пару днів можна буде милуватися найніжнішою зеленню листя, навіть з’являться коріння. Але найціннішим є вербова вода, яка є відмінним стимулятором росту для живцювання рослин, підживлення розсади та кімнатних квітів.

Як вибрати лампи для підсвічування рослин

Чим раніше висівати насіння на розсаду, тим раніше необхідно починати додаткове підсвічування сходів, що з’явилися. А це 12-16 годин на день! Яким лампам віддати перевагу?

Якщо відразу перейти до практичного досвіду, то городники експериментально дійшли висновку, що оптимально (за матеріальними витратами на електроенергію та покупку самих ламп) використовувати світлодіодні лампи під стандартний цоколь, а також світлодіодні стрічки. Не дуже відрізняються за ціною, але дуже ефективними є філаментні лампи, що нагадують лампи розжарювання. Розсада, вирощена під фітолампами, має кращий приріст, ніж розсада, що підсвічується світлодіодними лампами, але у відкритому ґрунті цей приріст нівелюється. Отже, вибір за вами.

Для хорошого результату розсаду потрібно підсвічувати з розрахунку 100 ватів на квадратний метр. Причому бажано зі світильника зняти розсіювач (білий ковпак), щоб світловий потік був направлений на рослини, а не на освітлення приміщення. Також світильник мають максимально близько до розсади. Якщо світильник підняти лише на 50 сантиметрів, освітленість розсади знизиться більш ніж у 4 рази! Тому враховуйте це при виборі лампи.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: