Новини Одеси та Одеської області

Дачні поради на зиму: підготовка рослин до холодів

Дачні поради на зиму: підготовка рослин до холодів

Напевно, багато одеситів останніми роками розслабилися в надії на теплі зими. Однак зима наприкінці листопада нагадала про себе потужною сніговою бурею. Тож навідайтеся на дачі та перевірте, чи все ви зробили для безпечної зимівлі рослин, житлобудівель, врожаю та пернатих захисників саду.

Виноградник: навіщо живцям кисень

Перед закладанням виноградних живців (чубуків) на зберігання їм потрібно забезпечити такі умови, щоб вони не пересихали.

Однак часто забувають, що живцям також потрібен кисень. Вся річ у тім, що під час зберігання живці дихають, тобто споживають кисень і виділяють вуглекислий газ. При цьому вони дуже економно витрачають живлення, яке знадобиться для вкорінення. Якщо немає доступу кисню, живці починають активно витрачати вуглеводи, щоб не загинути. Як результат, вони дуже погано вкорінюються або приживаються після щеплення навіть після вимочування. Тому в пакувальному матеріалі (поліетилен або стрейч-плівка) обов’язково роблять отвори, щоб живці дихали.

Захист рослин без застосування отрутохімікатів

За умови постійної профілактики (не рідше одного разу на 7-10 днів) проти багатьох хвороб і шкідників можна впоратися без застосування «забійних» отрутохімікатів. Безсумнівною перевагою народних і біопрепаратів є їхня відносна безпека, оскільки плоди можна вживати в їжу вже на другий день.

Якщо початок літа не тішить теплом, найнагальніше питання — чим підживити томати, баклажани і перці в період появи перших квіток і утворення зав’язі?

У холодну погоду дуже погано засвоюється калій. З природних засобів джерелом калію є зола, в якій також є фосфор і кальцій: півлітрова банка золи на 10 літрів води. Під кожен кущик досить вилити 0,5 літра розчину.

Врятувати суницю від сірої гнилі може опудрювання золою в період дозрівання ягід (2,5 столових ложки на кущ). Цю процедуру повторюють через 5-7 днів, зменшивши дозу вдвічі.

Зола із соломи злакових культур, зокрема жита, пшениці, вважається цінним добривом. Фосфору в такій золі на порядок більше, ніж у золі від листяних дерев, соняшнику, гречки. За кількістю калію вона не поступається золі дерев плодово-листяних порід.

Морква: чому тріскається коренеплід

морква тріснутий коренеплід

Найчастіше до розтріскування коренеплодів моркви призводять перепади вологості, неправильні підживлення і глинисті ґрунти.

Від інших коренеплодів морква відрізняється високим тиском рідини в клітинах тканин (тургор). Саме тому вона хрустка, але якщо баланс тиску порушується, вона стає ще й крихкою.

Коли посуху різко змінюють рясні дощі або полив, через приплив води клітини розбухають, тиск наростає, і коренеплід розколюється по всій довжині. Тріщини часто доходять до серцевини, яка зазвичай залишається неушкодженою.

У посушливі періоди треба збільшити норму і частоту поливів. Необхідність поливу можна визначити так: викопати борозенку завглибшки близько 10 сантиметрів поруч із рослинами. Якщо ґрунт на дні вологий, відкласти зрошення, а якщо сухий — терміново поливати. Ґрунт треба промочити рівномірно і настільки глибоко, щоб нижня частина коренеплоду отримала вологу (приблизно 50 літрів на квадратний метр).

Уже через тиждень після посіву моркви може знадобитися полив, якщо немає дощу. Рослинам потрібно близько 25 міліметрів опадів на тиждень (25 літрів на квадратний метр), і не забувайте про мульчування.

Моркву підгодовують, коли бадилля виросте вище за 10 сантиметрів, комплексним добривом з мінімальним вмістом азоту (NPK 5-15-15). Азот сприяє росту листя, фосфор і калій стимулюють розвиток коренеплоду. На присадибних ділянках краще вдвічі зменшити рекомендовану дозу: коренеплоди виростуть не дуже великими, але смачнішими, солодшими і не потріскаються.

На глинистому ґрунті морква погано вдається і часто розтріскується. Тому віддавайте перевагу піднесеним (високим) грядкам і вносьте побільше компосту.

Захист від попелиці за допомогою апельсинового настою

апельсиновий настій проти попелиці

При вигонці на підвіконні зелених і пряних культур, викопаних пізньої осені у відкритому ґрунті, часто на молодому листі з’являється попелиця.

Іноді її досить змити потоком води з душової лійки. А ще можна використовувати апельсиновий настій, благо зараз саме час цитрусових. Для цього шкірку збирають і підсушують. Потім 100 грамів кірок настоюють у літрі води протягом трьох діб (у теплому темному місці). Цим настоєм потім обприскують кімнатні квіти, зелені культури та інші рослини, на яких мешкає попелиця. Обприскування роблять один раз на місяць.

Принади для мишей

Труба пастка для мишей

Якщо ви закладаєте при укритті рослин приманки для мишей, отруту періодично потрібно поповнювати.

Найпростіший спосіб — за допомогою прикопаної в ґрунт пластикової труби, причому не обов’язково біля укриттів. Інстинктивна цікавість змушує гризунів зазирнути в трубу, де на них чекає отруєна приманка, недоступна для домашніх вихованців. Похилу трубу, що стирчить над снігом або з-під укриття, не потрібно відкопувати, просто додайте в неї отруту. Часто миша їсть, поки не загине прямо в трубі. На ефективність роботи пастки це не впливає, оскільки миші — канібали, прийдуть нові гризуни і… «доїдять». Наступного сезону трубу доведеться просто почистити і використовувати повторно.

На замітку

годівниця з гарбуза

  • Для боротьби зі слимаками на капусті потрібно змішати попіл з червоним перцем і махоркою і посипати цією сумішшю ґрунт навколо рослини.
  • Іриси не можна садити занадто глибоко, інакше вони відмовляться цвісти. Садіть кореневища так, щоб коренева шийка виступала із землі на третину.
  • Врахуйте, що іриси вирізняються швидким ростом і вже через кілька років так щільно притискаються один до одного, що квітконосам не залишається місця. Тому кожні 3-4 роки треба проводити поділ і розсадження.
  • Якщо ірисам не вистачає сонячного світла, то цвітіння можна не дочекатися.
  • Не викидайте підгнилі гарбузи, а зробіть з них годівниці для птахів. Виріжте в гарбузі кілька віконець, витягніть м’якоть, а потім насипте всередину насіння, сухих крихт хліба, пшона і підвісьте за хвостик на дерево. Або зробіть імпровізоване підвісне кашпо і помістіть всередину гарбуз.

Город: чим небезпечний Раундап

Без найменшого сарказму можна сказати, що Раундап радше не гербіцид суцільної дії, а мрія ледачого дачника, який не хоче боротися з бур’янами механічним способом.

Розробники гербіциду (діюча речовина — гліфосат) стверджують, що він діє тільки на рослини. Однак низка останніх досліджень виявили генетичні відхилення у мишей, кротів і сліпаків у разі регулярного внесення гліфосату в ґрунт біля місць їхнього проживання.

У землі діюча речовина тримається від чотирьох місяців до року. Тому користуватися Раундапом можна тільки восени, щоб до весни він із ґрунту вимився. Варто враховувати, що речовини в землі поширюються не тільки зверху вниз, а й у сторони на 5-10 метрів.

Тому якщо ви турбуєтеся про своє здоров’я і нормальну життєдіяльність ґрунтових мікроорганізмів, а також про сам ґрунт, то краще не застосовуйте жодних гербіцидів на своїй дачній ділянці. Навіть найзлісніші бур’яни втрачають свою агресивність у разі регулярного скошування під корінь. А далі їх потрібно просто виполоти або вибрати вручну під час осіннього перекопування садовими вилами.

Три в одному: вигонка зеленого пір’я

Вигонка зеленого пір'я

Якщо у квартирі тепло, ріпчаста цибуля часто починає випускати зелене пір’я.

Погодьтеся, шкода величезну цибулину ставити на вигонку, адже її потім доведеться просто викинути. Для початку зніміть лушпиння, воно стане вам у пригоді для фарбування великодніх яєць або приготування настоїв для підживлення чи обприскування. Потім з цибулини потрібно зняти верхні лусочки, придатні для кулінарії, а саму серединку, з якої вже проклюнулося зелене пір’я, поставити у воду для вигонки. При такому вирощуванні вода, в якій знаходиться денце, не буріє, а коріння з’являється вже за кілька днів.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції