Новини Одеси та Одеської області

Ліфти в Одесі відключать: чому, на яких вулицях і що робити?

Ліфти в Одесі відключать: чому, на яких вулицях і що робити?

Комунальники почали відключати ліфти у багатоквартирних будинках житлового масиву Таїрова. Причина – перевищення зношування підйомних механізмів. Заручниками ситуації виявилися люди похилого віку, люди з інвалідністю та мами з маленькими дітьми.

Досудилися до вимкнення

Відключити ліфти у багатоповерхівках на Таїрова зобов’язав Одеський окружний адміністративний суд.

Суд наказав «ЖКС «Чорноморський» припинити експлуатацію ліфтів у багатоквартирних будинках на вулицях Архітекторській, Ільфа та Петрова, Академіка Корольова, Академіка Вільямса, Люстдорфській дорозі, проспектах Небесної Сотні та Академіка Глушка.

Підставою судового рішення став акт перевірки від 16 листопада 2020 року. Згідно з документом, підйомні механізми у цих будинках перебувають у незадовільному технічному стані, становлячи загрозу життю та здоров’ю людей. А у 80 ліфтів термін експлуатації взагалі закінчився.

Спочатку небезпечними для життя вимагали визнати 352 ліфти. В результаті мерії вдалося скоротити кількість ліфтів, що підлягають відключенню, до 167. Наразі судове рішення набрало чинності – підйомні механізми стали масово відключати. А комунальники, замість судових позовів, перейнялися, зрештою, пошуками коштів на заміну підйомних механізмів.

отключение лифты
отключение лифты

“Прошу визначити конкретні терміни заміни ліфта!”

Сьогодні проблема загрожує вилитися у чергові акції протесту. Гаряча лінія міськради переповнена обуреними скаргами та вимогами одеситів.

«У нашому будинку проживають люди похилого віку, сім’ї з маленькими дітьми та люди з інвалідністю. Вони стали заручниками ситуації, що склалася, і елементарно не можуть вирішити свої побутові проблеми. На даний момент необхідно провести модернізацію ліфтів та привести їх у стан, при якому вони могли б експлуатуватися, з подальшою повною заміною ліфтів на нові (кабіни, обладнання та двері), тому що вони справді перебувають у жахливому, аварійному стані», — звертаються мешканці будинки по Ільфа та Петрова, 29.

Про те, що ліфт старий, було відомо давно. Я зверталася із заявою про заміну ліфта ще 18 вересня. Чому через неквапливість відповідних служб, які довели свої справи до суду, стільки людей мають залишитися без ліфта на невизначений термін у дев’ятиповерховому будинку? Прошу визначити конкретні терміни заміни чи модернізації ліфта та повідомити про це мешканцям нашого під’їзду», — вимагає мешканка будинку за адресою Академіка Вільямса, 46.

Пішки Одесою: хто «вигадує» для одеситів транспортний колапс?

На ЖКС не сподівайся

лифты Одесса

Проблема постала не вчора. Більшість ліфтів у спальних районах Одеси було встановлено у 70-80-х роках. Термін їх експлуатації становить 25 років. Сьогодні 35% одеських ліфтів відпрацювали свій ресурс.

Технічний огляд ліфта потрібно проводити кожні два роки, а після 25 років – експертизу. Робити все це повинен власник ліфта – ЖКС, ЖБК або ОСББ. Але ЖКС «Чорноморський», очевидно, своїх функцій обслуговуючого сервісу не виконував. Тож щоб не виявитися заручником у 16-поверховій вежі, не варто сподіватися на комунальні підприємства та міську владу, вважають одесити. Єдиний вихід – створити ОСББ і самим дбати про своє житло.


Забудова Одеси та охоронні зони: що не так із міським планом?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: