Новини Одеси та Одеської області

Чому про успіхи на фронті оголошують із запізненням?

Чому про успіхи на фронті оголошують із запізненням?

Міністерство оборони України вкотре закликає усіх не розповсюджувати інформацію, фото і відео про успіхи ЗСУ на фронті без офіційного підтвердження. Це суттєво шкодить бойовим діям Збройних сил України на фронтах. І особливо – на інформаційному.

Що не можна розміщувати у соцмережах?

Сьогодні багато хто активно користується соціальними мережами. А у воєнний час – особливо. Адже оперативну інформацію можна отримати саме за допомогою соцмереж. Але не слід забувати, що наш супротивник поряд із боями на фронтах веде й інформаційну боротьбу. Тому зі своїми публікаціями в Інтернеті слід бути обережнішими.

У Міністерстві оборони України та Міністерстві цифрової трансформації наполегливо просять громадян не публікувати на своїх сторінках у соцмережах цілі та об’єкти, по яких противник завдав ударів. Неприпустимо у прямому ефірі транслювати ракетні обстріли та бомбардування. Не можна вказувати, наприклад, що ворог цілився в телевежу, а влучив у лікарню, яка розташована поруч. Такими діями ви допомагаєте ворогові коригувати вогонь. І наступного разу його обстріл буде точнішим.

Соцсети, стоп, запрет

Категорично заборонено публікувати відомості про перебування або відсутність військової техніки нашої армії з прив’язкою до населених пунктів. Не допомагайте ворогові, розміщуючи на своїх сторінках у соцмережах важливу інформацію щодо доріг та об’їздів. Не можна розповідати, наприклад, що для заїзду у таке місто залишилася одна безпечна дорога, і називати, яка саме.

Не розміщуйте в Інтернеті фотографії військових частин, пунктів територіальної оборони, блокпостів та інших об’єктів, на яких можуть перебувати наші захисники. Не публікуйте інформацію про передачу нашій країні озброєння з інших країн. Як пояснює заступник міністра оборони Ганна Маляр, на цю тему у разі потреби мають право висловлюватися лише офіційні особи та органи влади.

Хто перший розповість про успіхи ЗСУ?

Першими про військові дії, їх перебіг, наслідки, результати, деокупацію населених пунктів повідомляють військовики – Генеральний штаб ЗСУ, Міністерство оборони України. Це головне правило під час війни. Разом з тим, інформація про успіхи ЗСУ на фронтах, як правило, надходить із запізненням. І кожен мусить розуміти, чому так відбувається.

За словами Ганни Маляр, інформацію оприлюднити слід тоді, коли загарбник позбавлений остаточної можливості щось змінити. Щоб не активізувати ворога, Міноборони не оголошує про успіхи у контрнаступі ЗСУ, поки наші військовики остаточно не закріпляться на нових позиціях. Адже до того моменту, як наша армія закріпиться на певному рубежі, ситуація може змінитися кілька разів.

Водночас у соцмережах з’являється чимало фото і відео успішних військових дій Збройних сил України, зроблених цивільними. І ці публікації, що випереджають офіційні джерела, за словами Ганни Маляр, є «окремим гострим болем» інформаційного фронту ЗСУ. А в окремих випадках навіть призводять до непоправних наслідків. Розголошення або спотворення відомостей про деталі військової операції до того, як про це заявили офіційні джерела, ускладнює ЗСУ виконання поставлених завдань. До того ж дезорієнтує людей, місцеве населення.

Вероніка Поліщук

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції