Ви доторкнулися рукою до вилки пральної машини або бойлера, а вона гаряча. Це не нормально, так не мусить бути. Вам слід якнайшвидше усунути цю проблему.
Давайте розберемося, чому гріються вилки електроприладів та як це виправити.
Це відбувається через поганий електричний контакт. Що гірший контакт, то вищою буде температура. Коли металеві частини провідників слабо прилягають одна до одної, то зростає перехідний опір. Нагрівається розетка і разом із нею нагрівається вилка.
Найчастіше проблема саме в розетці. Контактні пластини всередині можуть ослабнути або окислитися, що призводить до підвищення температури. Також можуть ослабнути гвинтові затискачі, якими прикручено провід до механізму розетки.
Стаття на тему: Розетка и выключатель. Что необходимо знать?
Іноді вилка гріється через те, що електроприлад надто потужний, а проводка в квартирі на це не розрахована. Наприклад, електрики проклали кабель товщиною 1,5 мм2 замість потрібних 2,5 мм2.
Буває, що несправна саме штепсельна вилка. Але зараз вилки виготовляють у суцільному корпусі, тож це досить рідкісна причина.
Це може призвести до короткого замикання та пожежі. Теоретично, має спрацювати автоматичний вимикач у вашому квартирному щиті й знеструмити лінію. Його функція саме в цьому — відключатися при короткому замиканні та коли температура проводів стає вищою за норму.
Однак у багатьох одеситів у щиті встановлений один автомат на всю квартиру. А в старому фонді досі використовуються пробки. Це не захистить від пожежі.
Якщо вилка в розетці дуже нагрілася, не намагайтеся її витягти. Через високу температуру є ризик деформувати пластик або зіпсувати вилку. Спершу спробуйте «зняти навантаження» — відключіть бойлер, обігрівач або чайник за допомогою кнопки на самому пристрої.
Читайте також: Как понять, что пришло время чистить бойлер?
Якщо на електроприладі немає кнопки або регулятора, знеструмте лінію в квартирному щиті. Зачекайте, поки вилка охолоне, і тільки після цього спробуйте вийняти її з розетки.
Зверніть увагу на латунні контакти в розетці. Сірий або фіолетовий колір свідчить про те, що вони зазнали високої температури й більше не придатні. У цьому разі розетку потрібно замінити.
Поганий контакт може бути на гвинтових затискачах, там де провід підключений до механізму розетки. Підтягніть контакти та переконайтеся, що товщина проводу щонайменше 2,5 мм2. Якщо провід надто тонкий, ситуація неодмінно повториться в майбутньому. Тут допоможе лише заміна проводки.
Читайте також: Электрические обогреватели в старом фонде — как не спалить квартиру?
Фото: Thewirenut, LeroyMerlin
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More