Статті

Чому гріється вилка в розетці?

Ви доторкнулися рукою до вилки пральної машини або бойлера, а вона гаряча. Це не нормально, так не мусить бути. Вам слід якнайшвидше усунути цю проблему.

Давайте розберемося, чому гріються вилки електроприладів та як це виправити.

Чому гріється вилка бойлера або пральної машини?

Це відбувається через поганий електричний контакт. Що гірший контакт, то вищою буде температура. Коли металеві частини провідників слабо прилягають одна до одної, то зростає перехідний опір. Нагрівається розетка і разом із нею нагрівається вилка.

Найчастіше проблема саме в розетці. Контактні пластини всередині можуть ослабнути або окислитися, що призводить до підвищення температури. Також можуть ослабнути гвинтові затискачі, якими прикручено провід до механізму розетки.

Стаття на тему: Розетка и выключатель. Что необходимо знать?

Іноді вилка гріється через те, що електроприлад надто потужний, а проводка в квартирі на це не розрахована. Наприклад, електрики проклали кабель товщиною 1,5 мм2 замість потрібних 2,5 мм2.

Буває, що несправна саме штепсельна вилка. Але зараз вилки виготовляють у суцільному корпусі, тож це досить рідкісна причина.

Наскільки це небезпечно, що гріється вилка у розетці?

Це може призвести до короткого замикання та пожежі. Теоретично, має спрацювати автоматичний вимикач у вашому квартирному щиті й знеструмити лінію. Його функція саме в цьому — відключатися при короткому замиканні та коли температура проводів стає вищою за норму.

Однак у багатьох одеситів у щиті встановлений один автомат на всю квартиру. А в старому фонді досі використовуються пробки. Це не захистить від пожежі.

Що робити, якщо гріється вилка в розетці?

Якщо вилка в розетці дуже нагрілася, не намагайтеся її витягти. Через високу температуру є ризик деформувати пластик або зіпсувати вилку. Спершу спробуйте «зняти навантаження» — відключіть бойлер, обігрівач або чайник за допомогою кнопки на самому пристрої.

Читайте також: Как понять, что пришло время чистить бойлер?

Якщо на електроприладі немає кнопки або регулятора, знеструмте лінію в квартирному щиті. Зачекайте, поки вилка охолоне, і тільки після цього спробуйте вийняти її з розетки.

Зверніть увагу на латунні контакти в розетці. Сірий або фіолетовий колір свідчить про те, що вони зазнали високої температури й більше не придатні. У цьому разі розетку потрібно замінити.

Поганий контакт може бути на гвинтових затискачах, там де провід підключений до механізму розетки. Підтягніть контакти та переконайтеся, що товщина проводу щонайменше 2,5 мм2. Якщо провід надто тонкий, ситуація неодмінно повториться в майбутньому. Тут допоможе лише заміна проводки.


Читайте також: Электрические обогреватели в старом фонде — как не спалить квартиру?

Фото: Thewirenut, LeroyMerlin

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

В Одеській області від вибуху зарядки для телефону постраждала дворічна дитина

В одному з житлових будинків Білгорода-Дністровського вибухнув зарядний пристрій для телефону, що спричинило пожежу. Поруч… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Котельні Одеської області працюватимуть незалежно від природного газу

Наразі Одеська область готова до опалювального сезону на 93%. Триває процес забезпечення генераторами об'єктів водопостачання… Читати далі

2024-09-20
  • Новини партнерів

Топ-5 футбольних ліг світу: огляд найсильніших чемпіонатів

Футбол – гра мільйонів, і найкращі ліги світу привертають увагу вболівальників з усіх куточків планети. Читати далі

2024-09-20
  • Новини

В Одесі розширили програму допомоги молодим учителям: хто отримає щомісячні премії

Аби заохотити до роботи в закладах освіти молодих педагогів, в Одесі триватимуть щомісячні муніципальні виплати… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Хто з одеситів 20 вересня залишився без світла: адреси планових відключень

У п'ятницю, 20 вересня 2024 року, ДТЕК «Одеські електромережі» продовжить планові ремонтні роботи. У зв'язку… Читати далі

2024-09-20
  • Новини

Війна, день 940: розкрито основні положення мирного плану Зеленського

Сьогодні, 20 вересня 2024 року, розпочалася дев'ятсот сорокова доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти… Читати далі

2024-09-20