Чому День міста відзначають 2 вересня, або як у Одеси вкрали 400 років історії (відео)

У представленому відео «Одеське життя» пропонує подивитись історію Одеси без міфів, з наукового погляду.

Пропонуємо нашим читачам, а тепер уже й глядачам, подивитися на історію Одеси об’єктивно, без легенд та міфів, яких так багато в історії нашого міста. І хоча вони надають тієй історії якийсь, на перший погляд, романтичний і загадковий фльор, думається, ґрунтувати своє життя на них, а не на реальності – необачно, і може мати погані наслідки. Наприклад, у вигляді ракетного обстрілу, смерті дітей, зруйнованих житлових комплексів і старовинних палаців, які потім стали музеями. А все це, нажаль, ми маємо у сьогоденні нашого міста.

Проект краєзнавчих лекцій “Український Південь” якраз має деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль у освоєнні цих територій українцями.

Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті.

Консультантами у ролику виступили доцент кафедри історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак, начальник південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк, професор кафедри історії України ОНУ ім. І.Мечнікова Тарас Гончарук.

Представлене відео знято студією ONYKO Films.

Ще на тему: День народження Одеси – що не так із нашою історією?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції