Новини Одеси та Одеської області

На що перетворили бібліотеку на Одещині: репортаж з Балти

На що перетворили бібліотеку на Одещині: репортаж з Балти

Бібліотеки відживають? Ні! Відходить у минуле старий формат бібліотек. Натомість візитує формат громадських центрів. Такою є Балтська публічна бібліотека.

Комунальний заклад «Балтська публічна бібліотека» створений 2018 року на базі міської бібліотеки для дорослих. Це культурно-освітній простір, де започатковано сім інноваційних проектів, і джерело ідей не міліє.

Укриття на час тривоги

Навіть в умовах воєнного часу тут пульсує життя. Бібліотека організувала нову послугу — «Бібліотечне укриття». Тут є вільний доступ до інтернету, психологічна підтримка, гарячий чай і доброзичливе спілкування. А ще – є різноманітні настільні та інтерактивні ігри.

Волонтерство

З самого початку широкомасштабного вторгнення закипіла волонтерська діяльність. Колектив готував для Збройних сил України м’ясні та рибні консерви. Але основною діяльністю стала випічка. На фронт було передано більше півтори тонни виробів: рогалики, булочки, пиріжки та печиво.

Розмовляймо українською

– Як зазначила Ліна Костенко, нації помирають не від інфарктів. Спочатку їм відбирає мову, — каже завідувачка бібліотеки Ольга Бурбела.

— Тож ми прагнемо допомогти всім подолати мовний бар’єр. Це нескладно робити у неформальній атмосфері та в компанії однодумців. Саме тому публічна бібліотека спільно з закладами освіти Балтської міської ради започаткувала проект «Розмовляймо українською». 

Вчителі української мови та літератури проводять тут цікаві та ефективні експрес-уроки з вивчення мови.

– Я українка за походженням, приїхала з Харкова, де завжди спілкувалася російською. Тепер хочу послуговуватися тільки рідною, українською мовою. Радію, бо вже маю гарні результати, — ділиться Світлана Козаченко.

Курси з «комп’ютерної грамотності»

Саме тут, на базі бібліотеки, діють комп’ютерні курси. Цей проект популярний і серед молоді, і серед старших.

Соціальні мережі та цикл відеороликів

«Що читають відомі та успішні люди Балтщини» – цикл відеороликів, де балтяни розповідають про свої літературні уподобання. Ці відеорозповіді розміщуються на сторінках бібліотеки у Фейсбуці та Інстаграмі, а також на персональному каналі на Ютубі. 

А завдяки проекту «Балтщина в обіймах поезії» є можливість почути аматорські вірші членів літературних клубів, поетичні твори відомих українських авторів. 

— У воєнні часи поезія набуває особливого значення: вона підіймає дух, допомагає долати труднощі, — каже відвідувач бібліотеки поет і журналіст Михайло Гершкович.

Дивосвіт клубів за інтересами

Створюючи клуб за інтересами, мали на меті зробити бібліотеку місцем спілкування і відпочинку, де можна отримати будь-яку інформацію та допомогу. Сьогодні можна стверджувати, що мету досягнуто. Клуби стали популярними.

Розпис різдвяних пряників 

Цьогоріч запровадили нову традицію – розпис різдвяних пряників. Проводила майстер-класи «Новорічний настрій для ЗСУ» балтська майстриня Світлана Богопольська. 

У створенні смаколиків взяли участь працівники та діти громадської організації центру розвитку дитини «Ладушки». Долучився і міський голова Сергій Мазур. 

Солодощі — понад 800 імбирних пряників — відправили на фронт.

Нові проекти балтської бібліотеки

Завідувачка бібліотеки Ольга Бурбела

Ольга Бурбела. Завідувачка балтської бібліотеки

— Наразі бібліотека започатковує ще один проект — «Творчий хаос». Бібліотекарі розпочнуть з учасниками заняття малюванням на кшталт психологічного розвантаження, — ділиться планами Ольга Бурбела. 

А ще тут проводяться лотереї, творчі та літературно-музичні вечори, бібліокафе.

Два роки тому Український інститут книги затвердив перелік відібраних бібліотек, які отримають книжкові видання для поповнення фондів. До цього списку ввійшла і Балтська публічна бібліотека. Відтак фонд загалом поповнився 1800 примірниками, і на сьогодні їх кількість становить 230 тисяч екземплярів.   

— Чи є сьогодні ще невирішені питання? — запитую завідувачку.

— Так, є. Ми плануємо облаштувати територію закладу. Має бути тут і літня альтанка, і бібліокафе. Місцева влада підтримує наші плани, — ділиться пані Ольга. —  Сподіваємось, що всі задуми після Перемоги України будуть втілені в життя.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: